رابطه طولانی مدت پیش از ازدواج

رابطه طولانی مدت پیش از ازدواجدسته بندی: رابطهرابطه طولانی مدت پیش از ازدواج
Avatarسارا 3 سال قبل

باسلام حدود 2 سال با پسری دوست هستم و از لحاظ عاطفی وابسته شدم. دوست پسرم به شدت با ازدواج مخالف بود و همیشه کسانی که ازدواج کردند را قضاوت میکرد که اشتباه میکنند و درباره آینده رابطه هیچ حرفی نمیزد.
ایشون با دوستاش خیلی مشروب میخوردند و با اینکه که من بهش میگفتم زیاد میخوری میگفت نه من هیچ وابستگی به مشروب ندارم و برای تفریح میخوردم. مثل اینکه قبل از دوست شدن با من هم گل مصرف میکردند و توی دو سالی که با من بوده 3 بار با دوستاش گل کشیده و بعدها به من گفتند ولی واقعا میدونم که اعتیاد به گل هم نداره و حتی به مشروب هم زیاد وابستگی نداره. چند ماه ورزش میکرد و اصلا نمی خورد و اینکه در چند ماه اول دوستی به من خیانت کرد.
من انقدر دوستش داشتم کنار اومدم با این قضیه و ایشون دیگر از این کارا نکرد. ما رابطه جنسی هم به خواست ایشون تا حدی داشتیم و من از این قضیه همیشه ناراحتم ولی به خاطر ایشون کنار اومدم. من تحصیلاتم لیسانس هست و ایشون سیکل داره ولی کاملا امروزیه و از نظر روابط اجتماعی ادم خوش مشربی هست. با گذشت دو سال از رابطه و اینکه اینده رابطه همیشه مبهم بود باهاش صحبت کردم و گفتم که چون رابطمون اینده نداره میخوام که تمام بشه. ایشون گفت یکی دو سال به من مهلت بده تا از لحاظ کاری کارم اکی بشه و بعد ازدواج کنیم و من گفتم دو سال زمان زیادیه و من منتظر نمیمونم دو سال.
من بهش گفتم تو که مخالف ازدواج بودی گفت مخالف اینم که وقتی از لحاظ مالی نمیتونن تامین کنن ازدواج میکنن. و قرار شد ی مدت فکر کنیم و تصمیم بگیریم و من دیگر از لحاظ احساسی هم خسته شدم چون دوسال با هم بودن کم نیست و میتونم با جدایی کنار بیام با اینکه خیلی دوسش دارم ولی ایشون بسیار از حرفهای من ناراحت شدن و اصلا دوست نداره رابطه تمام بشه و من بیشتر از خودم ناراحت ایشون هستم و عذاب وجدان هم دارم. از طرفی خواستگارهای دیگه ای هم دارم ولی انقدر ایشون رو دوست دارم اصلا نمیتونم به بقیه فکر کنم و تمام کسانی که ما رو با هم دیدن میگن که به درد ازدواج با هم نمیخورید.
واقعا نمیدونم چی کار کنم فکر میکنم هیچ کس را مثل ایشون دوست ندارم و حتی میل جنسی هم نمیتونم داشته باشم. احساسم جلوی تصمیم را میگیره.

1 پاسخ

با سلام
زمانی که رابطه طولانی می شود و مسائل احساسی و جنسی در رابطه پیش می آید همانطور که خودتان هم اشاره کردید حتی اگر از لحاظ منطقی هم ادامه این رابطه درست نباشد و خود یا سایرین این موضوع را میدانید، اما باز جداشدن و تصمیم گیری منطقی برای ادامه یا عدم ادامه رابطه دشوارتر می شود و ممکن است سال ها این رابطه بدون هدف (البته اگر تصمیم به جدی شدن رابطه یا ازدواج وجود دارد) ادامه پیدا کند. بهتر است برای رابطه تان بطور جدی تر با هم صحبت کنید و حتی اگر تصمیم تان برای ادامه رابطه جدی تر شد زمان روشن و مشخصی را تعیین کنید و اگر تا آن زمان بر طرف شد می توانید تصمیم تان را عملی کنید در غیر اینصورت ادامه رابطه با تردید و احساس گناه و ناراحتی برای هر دو آسیب زننده خواهد شد و باید یا پیامدهای عدم ادامه رابطه را بپذیرید یا به این رابطه با تمام مزایا و معایبی که دارد ادامه دهید.