3 خرداد 1401
خجالت کشیدن از رابطه جنسی

خجالت کشیدن از رابطه جنسی

5/5 - (1 امتیاز)

تمایل به پرهیز از رابطه زناشویی، به تعویق انداختن آن، ترس از آلت مردانه، پرهیز از رفتن به برخی پوزیشن های خاص و تمایل به داشتن رابطه جنسی در تاریکی مشکلی است که بسیاری از زنان با آن درگیر هستند. خجالت کشیدن از رابطه جنسی می تواند مانع از لذت بردن هر دو طرف و کاهش رضایت جنسی شود.

آیا خجالت کشیدن از رابطه جنسی طبیعی است؟

در بسیاری از موارد، به خصوص با در نظر گرفتن فرهنگ و ارزش های ما در ایران، این احساس در زنان تا حدی طبیعی است. برای خانواده ها حرف زدن در مورد رابطه جنسی تابو محسوب می شود و تا حد ممکن سعی می کنند از آن دوری کنند.

حتی در برخی از خانواده ها، به دختران حس گناه داده می شود و این باعث می شود که آنها در آینده توانایی لذت بردن از رابطه جنسی را نداشته باشند.

خجالت کشیدن از رابطه جنسی می تواند موقتی باشد و با آشنایی و ارتباط بیشتر با همسر برطرف می شود. اما در برخی از زنان این موضوع به یک مشکل جدی تبدیل می شود و بدون درمان نمی توانند از آن رها شوند.

چرا برخی از زنان از رابطه جنسی خجالت می کشند؟

همان طور که در بالا گفتیم مهم ترین دلیل به فرهنگ و آموزش خانواده ها باز می گردد. نجابت حرف اول را برای زنان ایرانی می زند. این باعث شده در ذهن برخی از زنان، نجابت با لذت بردن از رابطه جنسی در منافات باشد، از انجام آن حس خوبی نداشته باشند.

از دیگر علل خجالت کشیدن زنان از رابطه جنسی عبارتند از:

 

عدم درمان ترس از رابطه جنسی چه تاثیری در زندگی زناشویی دارد؟

قبل از ازدواج داشتن این حس تا حدی طبیعی است. شما هنوز با مردی رابطه نداشته اید و تصور آن برایتان سخت و خجالت آور است. این امر به خصوص اگر در خانواده ای بسته، با ارتباط محدود با جنس مخالف، زندگی کرده اید رایج تر است.

مطالب مرتبط
ابراز علاقه به همسر و توصیه هایی برای یادگیری این مهارت

اما به هر حال، باید بدانید که رابطه جنسی اصل مهمی در زندگی زناشویی است و کیفیت زندگی را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار می دهد.

مردان بیش از آنکه به نواقص ظاهر شما توجه کنند، به فعال بودن و لذت بردن شما از رابطه جنسی توجه دارند. خجالت کشیدن زن از رابطه جنسی مانع بزرگی بر سر بالا رفتن میل جنسی، تحریک و لذت جویی دو طرفه است.

این شرم و حس گناه می تواند در طولانی مدت به سردی و بی میلی جنسی تبدیل شود. تدوام این احساس در زن، به مرد نیز منتقل شده و زندگی مشترک را دچار بحران های بیشتری می کند.

راهکارهای غلبه بر خجالت کشیدن از رابطه جنسی:

نواقص جسمی خود را رفع کنید:

یکی از مراجعان من عنوان می کرد که دلیل خجالت کشیدنش از داشتن رابطه جنسی چاقی بیش از حد اوست. این در حالی بود که این موضوع برای همسرش اهمیت چندانی نداشت. مراجع دیگری، دلیل این شرم را نامتقارن بودن سینه ها و دیگری دلیل آن را وجود موهای زائد فراوان و تیرگی پوستش عنوان می کرد.

تصویر منفی از بدن، بدریخت انگاری و بزرگ جلوه دادن نواقص ظاهری از اختلالات شایع در بین زنان است. زنان نسبت به ظاهر خود بسیار حساس تر از مردان هستند.

 

| مطالعه مطلب “بدریخت انگاری بدن” به شما پیشنهاد می شود |

 

اگر شما نیز به دلیل یک خال بزرگ، بزرگ یا کوچک بودن یک عضو یا هر مشکل ظاهری دیگر از داشتن رابطه جنسی با همسرتان خجالت می کشید، به جای آنکه صورت مسئله را پاک کنید، مشکل را حل کنید.

خوشبختانه امروزه به لطف پیشرفت های پزشکی تقریبا تمام مشکلات و نواقص ظاهری قابل حل هستند. حتی اگر درمان مشکل شما چند سال هم طول می کشد، همین امروز اقدام کنید. اگر امروز برای درمان اقدام کنید، چند سال دیگر به فرم و ظاهر مورد نظر خود نزدیک خواهید شد. اما خجالت کشیدن از رابطه جنسی باعث می شود که شاید تا آخر عمر از زندگی مشترکتان لذت نبرید.

یک دوره سختی کوتاه مدت مسلما بهتر از یک عمر تنش و نارضایتی است.

 

به جای حرف زدن، از اشاره و لمس دست استفاده کنید:

وقتی زنی از رابطه جنسی خجالت می کشد، حرف زدن در مورد آن و نقطه یا حرکتی که از آن لذت برده است هزار بار سخت تر است.

مطالب مرتبط
کار کردن مردان در خانه و تاثیر آن در رابطه

در این صورت، به جای آنکه مستقیما به همسرتان بگویید از چه چیزی لذت می برید، دستش را به همان نقطه راهنمایی کنید یا هدایت رابطه جنسی را در دست بگیرید و در پوزیشن مورد علاقه خود قرار بگیرید.

با سر و صدا کردن و صداهای جنسی نیز می توانید به جای حرف زدن به همسرتان نشان دهید کدام رفتار برایتان لذت بحش تر بوده است.

روشن تر کردن اتاق:

مردان دوست دارند از لحاظ بصری تحریک شوند و در هنگام رابطه جنسی فضا روشن باشد. در حالی که این مسئله برای کسی که دچار خجالت کشیدن از رابطه جنسی است، بسیار سخت است. لازم نیست در همان گام اول تمام چراغ ها را روشن کنید. می توانید از وسیله هایی مانند شمع، چراغ خواب یا نور موبایل برای تامین نور ملایم در اتاق استفاده کنید.

به تدریج و با احساس راحتی بیشتر، نور اتاق را بیشتر کنید.

احساس راحتی با بدن خود:

ناشناخته بودن بدن باعث می شود که زنان خود ندانند از چه چیزی لذت می برند و نقاط حساس بدنشان کجاست. با استفاده از آیینه بدنتان، اندام های جنسی و نقاط حساس را ببینید تا برایتان عادی شود. با استفاده از دست نقاط تحریک پذیر بدنتان را بشناسید تا در هنگام رابطه جنسی احساس راحتی بیشتری کنید و لمس بدنتان برایتان عادی شود.

در زمان تنهایی رابطه جنسی را برای خود شبیه سازی کنید. جملات جنسی را به زبان بیاورید تا از بیان آنها احساس خجالت نکنید.

احساس نیازتان را به صورت غیر مستقیم بیان کنید:

خجالت کشیدن از رابطه جنسی باعث می شود که زن هیچ وقت شروع کننده رابطه نباشد. این مسئله نه برای مرد و نه حتی زن خوشایند است. زنی که نیاز دارد، اما خجالت می کشد عنوان کند، دچار فشار روحی و روانی می شود.

اگر نمی توانید به طور مستقیم به همسرتان ابراز کنید که به رابطه جنسی نیاز دارید، از لباس های تحریک کننده، تزئین فضا، آرایش کردن و قرار دادن گل و نوشیدنی در اتاق خواب استفاده کنید.

بگویید که خجالت می کشید و به زمان نیاز دارید:

اطلاعات جنسی خود را با کمک مشاوره جنسی یا سکس تراپی افزایش دهید:

خجالت کشیدن شما از رابطه جنسی می تواند از سوی همسرتان به بی میلی جنسی یا حتی عدم علاقه به او تعبیر شود. بهتر است با او مشکلتان را در میان بگذارید و از او کمک بخواهید. می توانید در روزهای اول ازدواج از معاشقانه به جای دخول کامل استفاده کنید تا این رابطه برای شما عادی تر شود.

منبع

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + شانزده =