7 اسفند 1402

رازهای یک رابطه جنسی پر شور


خانه » سلامت جنسی » سلامت جنسی عمومی » رازهای یک رابطه جنسی پر شور

چه چیزی تجربه جنسی را عالی می کند؟ البته توصیه های بی پایانی برای داشتن رابطه جنسی پر شور همراه با ارگاسم های طولانی و متعدد وجود دارد که برخی از آنها به مصرف دارو برای افزایش جریان خون به اندام جنسی و برخی دیگر به استفاده از پوزیشن های عجیب و غریب می پردازند. اما آیا این روش ها واقعا برای داشتن یک رابطه جنسی ایده آل کافی هستند؟ روانشناسان و درمانگران جنسی به چیز دیگری اشاره می کنند. این افراد از یافته های خود در رابطه با رازهای رابطه جنسی پر شور برای کمک به زوجینی استفاده می کنند که دچار بی میلی و نارضایتی از رابطه جنسی خود شده اند.

رازهای یک رابطه جنسی پر شور:

حضور جسمی و فکری در لحظه:

در زمان رابطه جنسی هر دو طرف باید حضور واقعی، جسمی و فکری داشته باشد. تعامل هر دو طرف و شرکت در رابطه از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی از مراجعان به کلینیک شکایت داشت که در زمان برقراری رابطه جنسی احساس می کند همسرش اصلا در آنجا حضور ندارد. هیچ حرکتی از خود نشان نمی دهد و کاملا منفعل است، به قدری که حتی مشخص نیست آیا به لحاظ فکری به چه چیزی فکر می کند و او احساس می کند که با یک موجود غیر زنده رابطه برقرار می کند. این احساس به قدری او را آزرده می کرد که از رابطه جنسی سرخورده شده بود.

هماهنگی کامل برای یکی شدن:

هماهنگی کامل یکی از دیگر نکات مهم یک رابطه جنسی پر شور است. بسیاری از زوجین از تفاوت در زمان رسیدن به اوج لذت جنسی شکایت دارند. یکی از آنها زودتر از دیگری دست از رابطه می کشد و همسرش را پیش از رسیدن به لذت رها می کند یا زن از طولانی شدن رابطه جنسی پس از رسیدن خود به لذت جنسی شکایت دارد. شما و همسرتان باید راهی بیابید که هر دو در زمانی تقریبا نزدیک به هم و در مدتی که خستگی بر شما غلبه نکند، به اوج لذت جنسی برسید.

صمیمیت کامل با یکدیگر و بیان احساس:

زوجینی که رضایت خود را از رابطه جنسی ابراز می کنند و در ابراز علاقه به صورت کلامی مهارت دارند، رابطه جنسی پر شور تری را تجربه می کنند. تحقیقات نشان می دهد تماس بدنی و بوسه های بیشتر، معاشقه طولانی تر، باعث افزایش رضایت جنسی می شود. مردانی که از لذت بردن شریک جنسی خود در طول رابطه اطمینان دارند، خود نیز به رضایت بالاتری دست پیدا می کنند. رفتارهای مثبت از سمت هر دو نفر به خصوص از سمت مرد (گفتن جملات عاشقانه، تحسین کردن همسر و هدیه دادن) دفعات و کیفیت رابطه جنسی را بهبود می بخشد.

| مطالعه مطلب جامع “همه چیز درباره رابطه جنسی” به شما پیشنهاد می‌شود |

شریک جنسی ثابت:

هر چند به نظر می رسد تجربه جنسی با افراد مختلف به معنی دفعات و کیفیت بیشتر است، اما نتایج تحقیقات نشان می دهد که رضایت جنسی در زوجینی که سال های زیادی را در کنار یکدیگر صرف کرده اند بیشتر است. تحقیقات نشان می دهد افرادی که به دنبال شرکای جنسی متعدد هستند نه به دنبال یک رابطه بیشتر، بلکه به دنبال رضایت بیشتری هستند. اما داشتن شرکای جنسی متعدد به معنی داشتن زندگی جنسی بهتر و رابطه جنسی پرشور نیست. در واقع، استرس و تنشی که این افراد در زندگی خود تجربه می کنند بر رضایتی که از روابط متعدد کسب می کنند پیشی می گیرد. نتایج تحقیقات نشان می دهد افراد متاهل نه تنها دفعات بیشتری رابطه جنسی دارند بلکه رضایت جنسی آنها بیشتر از افراد مجرد یا کسانی است که دارای شرکای جنسی متعددی هستند.

اولین رابطه جنسی و 10 راهکار برای داشتن رابطه ای لذت بخش

ویژگی های شخصیتی:

برخی ویژگی های شخصیتی باعث ایجاد یک رابطه جنسی پر شور می شوند. مردانی که به ارگاسم همسر خود توجه می کنند، خود نیز به رضایت جنسی بالاتری دست می یابند. افراد برون گرا، اجتماعی و فعال نیز زندگی جنسی پر شورتری دارند. این در حالی است که افراد عصبی، نگران و عصبانی کمتر از دیگران از روابط جنسی خود لذت می برند.

برای داشتن یک رابطه جنسی پر شور نکات زیر را فراموش نکنید:

ورزش کنید:

چرا ورزش کردن باید به بهتر شدن رابطه جنسی شما کمک کند؟ ورزش بدن شما را متناسب و جوان نگه می دارد. عضلات شما در وضعیت بهتری باقی می مانند و ترشح هورمون ها در بدن در وضعیت ایده آلی قرار می گیرد.

زیر لباس پدر و مادری خود لباس های جذاب یک معشوقه را بپوشید:

پوشیدن لباس های جذاب به ایجاد حس معشوقه بودن در شما کمک می کند. هیچ چیز بدتر از یک لباس گشاد و بد رنگ نیست. شاید این لباس ها برای ایام مریضی و پس از زایمان مناسب باشد، اما سعی کنید خیلی زود خود را پیدا کنید و به خود و همسرتان احساس بهتری بدهید.

| مطالعه مطلب“رابطه جنسی از نگاه زنان” به شما پیشنهاد می‌شود |

کودکان را به اتاق خود راه ندهید:

اگر هر از گاهی به صورت خانوادگی روی یک تخت بخوابید، حس خوبی است. اما اگر این کار یکی از روتین های زندگی شماست به زودی رابطه جنسی پر شور خود را از دست خواهید داد. بسیاری از زوجینی که دچار مشکل در زندگی جنسی خود شده اند، این مرز را در زندگی خود رعایت نمی کنند. زمانی که کودک در اتاق شما خوابیده است، آزادی عمل و راحتی از شما گرفته می شود. کودکان را در سن مناسب از خود جدا کنید، در اتاق خواب را ببندید و به کودکان بزرگ تر یاد دهید که پیش از وارد شدن به هر اتاقی در بزنند و حریم خصوصی دیگران را رعایت کنند. در مطالب پیشین در مورد مواجهه کودکان با رابطه جنسی والدین و برخورد مناسب با آنها توضیح داده شد که پیشنهاد می کنیم این مطلب را مطالعه کنید.

در طول روز یکدیگر را تحریک کنید:

انتظار برای رسیدن زمان موعود، یکی از رازهای داشتن یک رابطه جنسی پر شور است. در روزهای شلوغ اشکالی ندارد که روزی را برای این کار تعیین کنید و تا زمان مورد نظر، اشتیاق خود را به همسرتان نشان دهید. در طول روز از یکدیگر تعریف کنید، یکدیگر را ببوسید و در آغوش بگیرید. برای یکدیگر پیام های تحریک آمیز بفرستید: «نمی توانم تا شب صبر کنم.» یا «امشب ساعت چند به خانه می آیی؟». همه این کارها باعث شعله ور شدن آتش اشتیاق در زوج می شود.

حساس نباشید:

مجبور نیستید برای داشتن یک رابطه جنسی پرشور دائما فیلم بازی کنید و رابطه خود را از نظر حرارت بسنجید. مهم نیست دیگران از چه پوزیشن هایی استفاده می کنند یا تعداد و فواصل رابطه جنسی آنها چطور است. رابطه جنسی لذت بخش هرگز یک فرمول یکسان ندارد. فارغ از آنکه بر اساس نکات پیشنهاد شده برای عموم باشد، رابطه جنسی خود را به نحوی پیش ببرید که موجب رضایت شما و همسرتان می شود.

به شما پیشنهاد می‌کنیم به مشاوره جنسی مراجعه کنید و اگر زمان کمی دارید، روانشناس ایرانی سیمیاروم می‌تواند به شما کمک کند.

3.5/5 - (4 امتیاز)
Share
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها