28 شهریور 1402
زود انزالی

زودانزالی آقایان و 3 روش درمان غیر دارویی


خانه » سکس تراپی و روابط جنسی » زودانزالی آقایان و 3 روش درمان غیر دارویی

زودانزالی آقایان یکی از مشکلات رایج جنسی است که اکثر مردان حداقل یک دوره در زندگی خود آن را تجربه کرده‌اند. این مسئله می‌تواند کیفیت رابطه جنسی و رضایت از آن را کاهش دهد. درمان زودانزالی به روش‌های متعددی انجام می‌شود، که در این مطلب به سه روش غیر دارویی آن می‌پردازیم.

زود انزالی

تکنیک مسترز جانسون

هر مردی دوست دارد عملکرد جنسی خوبی داشته باشد و زمان طولانی‌تری را در تختخواب حضور فعال داشته باشد. زودانزالی آقایان چیزی است که مانع از این خواسته می‌شود. درمان‌های زیادی برای این مشکل وجود دارد که یکی از آن‌ها تکنیک مسترز جانسون است.

برخی از مردان این تکنیک را مؤثر می‌دانند و برخی دیگر مانند بسیاری چیزها که برای همه مؤثر نیست، نتیجه کمی از آن دیده‌اند.

روش فشار دادن سر آلت تناسلی یکی از اولین روش‌های درمان زودانزالی آقایان است که امتحان می‌کنند چراکه ساده و سریع است و نیازی به هیچ تجهیزاتی ندارد.

بااین‌حال، زمان انجام تکنیک و توان کنترل چیزی است که باعث بهبود اوضاع می‌شود. در این مقاله سعی می‌کنیم به‌صورت گام‌به‌گام به شما آموزش دهیم که اعتمادبه‌نفس خود را در تخت خواب به دست آورید.

تکنیک مسترز جانسون چطور عمل می‌کند؟

در دهه 1950، دو تن از پیشگامان سکس‌تراپی، ویلیام مسترز و ویرجینیا جانسون دیدگاه مردم را نسبت به رابطه جنسی تغییر دادند.

این دو جز اولین محققانی بودند که تحقیقات خود را روی مشکلات جنسی و فیزیولوژی پاسخ‌های جنسی معطوف کردند. با وجودی که بسیاری از مقالات و کتاب‌های آن‌ها نظری بود، اما کاربردهای عملی زیادی نیز داشت.

یکی از مهم‌ترین کارهای آنان، تحقیق بر روی روش‌های درمان انزال زودرس بود که باعث توسعه روشی تحت عنوان تکنیک فشار دادن سر آلت تناسلی شد. این روش به نامه‌ای دیگری مانند «توقف و فشار دادن نیز مشهور است، اما همه به یک‌چیز اشاره دارند.

در این روش مرد سعی می‌کند به‌صورت دستی و با اعمال فشار روی آلت تناسلی مانع انزال خود شود. با توقف به‌موقع رابطه جنسی و فشار دادن سر آلت تناسلی در مورد و محل مناسب، به‌طور موقت مجاری ادرار بسته می‌شود و این مانع انزال شده و رابطه جنسی ادامه می‌یابد.

برای درمان زودانزالی آقایان چطور باید تکنیک مسترز جانسون را انجام داد؟

هرچند ایده پشت آن ساده است، اما به این معنی نیست که به‌سادگی اجرا می‌شود. درواقع به تمرین نیاز دارد. مرد می‌تواند این تمرین را به‌تنهایی یا همراه با شریک جنسی خود انجام دهد.

بسیاری از مردان ترجیح می‌دهند در مقابل همسر قدرتمند جلوه کنند. ازاین‌رو، انجام این تکنیک را در تنهایی ترجیح می‌دهند.

راهنمای انجام تکنیک فشار دادن سر آلت تناسلی در خود ارضایی

 • پس از ایجاد نعوظ، تحریک را ادامه دهید. هر زمان که احساس کردید در حال رسیدن به اوج هستید، کار را متوقف کنید.
 • انگشت شست و اشاره خود را درست زیر سر آلت تناسلی حلقه کنید.
 • با انگشتان فشاری به سر آلت تناسلی وارد کنید. برای تمرین از فشارهای کمتر استفاده کنید تا بالاخره به این نتیجه برسید که چه مقدار فشار انزال را متوقف می‌کند. هر زمان که احساس درد داشتید، فشار دادن را متوقف کنید.
 • معمولاً فشار برای پنج ثانیه، احساس انزال را در فرد از بین می‌برد.
 • این روند را برای 4-5 بار تکرار کنید تا زمانی که بالاخره به خودتان اجازه رسیدن به اوج لذت جنسی کامل را بدهید.
 • اگر نمی‌توانید برای چند مرتبه اول خودتان را کنترل کنید، ناامید نشوید. برای تسلط بر خودتان به تمرین نیاز دارید.
 • این تمرین را می‌توانید همراه با شریک جنسی خود نیز انجام دهید. در این صورت، محل، میزان و زمان اعمال فشار را به همسرتان آموزش دهید. همدلی بیشتر بین زوج به بهبود رضایت جنسی و درمان زودانزالی آقایان کمک می‌کند.

زود انزالی

با همسرتان صادق باشید

این تمرین رضایت جنسی را در زن کاهش می‌دهد. عدم تداوم رابطه جنسی، شاید قطع آن در لحظه رسیدن او به اوج لذت جنسی و تصویر ناکافی بودن فشار روانی زیادی به زن و مرد وارد می‌کند.

آگاهی از مشکل، بیان آن به‌صورت منطقی، صحبت در مورد تکنیک مسترز جانسون و بیان تأثیر آن می‌تواند به ایجاد همدلی در زوج کمک کند.

شاید در ابتدا این روش سخت باشد، اما درنهایت با لذت جنسی بیشتری برای زوج همراه است. توقف اوج لذت جنسی و ادامه رابطه جنسی باعث می‌شود که درنهایت لذت جنسی با شدت بیشتری رخ دهد و رضایت جنسی را افزایش دهد.

فراموش نکنید که در زمان توقف رابطه جنسی برای به دست گرفتن کنترل احساسات، باید تحریک زن با استفاده از دست ادامه یابد. این به زن کمک می‌کند که تمرکز و حس خود را از دست ندهد.

آیا این روش مؤثر است؟

بله، معمولاً مؤثر است. تحقیقات نشان می‌دهند تکنیک مسترز جانسون در 85 درصد از مردان نتیجه خوبی به همراه داشته است و ظرف مدت 3 ماه عملکرد بهتری را از خود نشان داده‌اند.

روش استارت-استاپ برای درمان زودانزالی

روش استارت-استاپ یکی از تکنیک‌های خودیاری برای مردانی است که دچار زودانزالی هستند. این روش به مردان کمک می‌کند که به کنترل بیشتری رسیده و رابطه جنسی باکیفیت‌تری را داشته باشند.

این روش چطور کار می‌کند؟

در این روش باید یاد بگیرید در کدام نقطه دیگر بازگشت غیرممکن است و انزال رخ می‌دهد. در این صورت، در زمان برقراری رابطه جنسی می‌توانید در زمان مناسب با بروز این نشانه‌ها متوقف شوید و قبل از آنکه وارد مسیر بی‌بازگشت شوید، کنترل احساستان را به دست بگیرید.

هر چه بیشتر این تمرین را انجام دهید، بهتر می‌توانید روی انزال خود کنترل پیدا کنید.

درک سطح تحریک خود

دومین هدف ایجاد درک بهتر از سطح تحریک‌پذیری خودتان است. چه مقدار زمان طول می‌کشد تا به بالاترین سطح تحریک برسید.

پس در زمان واقعی می‌دانید اگر بیش‌ازحد تحریک شده‌اید، باید دست بکشید.

روش استارت-استاپ در خود ارضایی

بهتر ست در ابتدا این روش درمان زودانزالی را به‌تنهایی امتحان کنید تا بتوانید به واکنش‌های خودتان تسلط بیشتری پیدا کنید.

برای خودتان زمانی مانند 15 دقیقه تعیین کنید.

سرعت ملایم و یکنواختی داشته باشید.

وقتی احساس می‌کنید به اوج رسیده‌اید، دست از خود ارضایی بردارید. این کار را زود یا خیلی دیر انجام ندهید.

رابطه جنسی قبل از ازدواج : چرا؟ چه کنیم؟ چه می شود؟

این روند را برای 1-3 بار ادامه دهید تا زمانی که به زمان موردنظر خود برسید. به‌تدریج زمان تحریک تا انزال شما بیشتر می‌شود.

رسیدن به انزال به‌محض شروع

گاهی در ابتدای شروع روش استارت-استاپ دچار این مشکل می‌شوید که خیلی زود به‌محض شروع پس از یک استراحت به نقطه اوج می‌رسید. این می‌تواند به دو دلیل باشد.

به‌اندازه کافی پس از رسیدن به نقطه اوج، استراحت نکرده‌اید. 30 ثانیه کافی نیست، شاید به یک دقیقه بیشتر نیاز دارید.

چند دقیقه رابطه جنسی کافی است؟

اگر ظرف مدت دو دقیقه به انزال می‌رسید، 20 دقیقه هدفی طولانی و غیرقابل دستیابی برای شماست. به‌علاوه، باید ده ها بار بین کار متوقف شوید تا بتوانید به این زمان دست یابید.

پس آن را به گام‌های کوچک‌تر تقسیم کنید تا انگیزه بهتری برای ادامه دادن داشته باشید.

اگر تنها دو دقیقه دوام می‌آورید، در ابتدا برای 5 دقیقه هدف خود را تنظیم کنید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که هدفتان به 10 دقیقه و پس‌ازآن به 20 دقیقه برسد.

تمرینات کگل برای درمان زودانزالی مردان

بسیاری از مردان تصور می‌کنند تمرینات کگل برای زنان است (اگر اصلاً نامی از آن شنیده باشند). هرچند درست است که این تمرینان در ابتدا برای کنترل مشکلات مثانه در ارتباط با زایمان طراحی شد، اما تحقیقات نشان می‌دهند تمرینات کگل برای درمان زودانزالی مردان بسیار مؤثر است.

تمرین کگل چیست؟

این تمرینات توسط دکتر آرنولد کگل توسعه یافت که به دنبال روشی غیر جراحی برای درمان مشکلات ناشی از ضعف عضلات کف لگن بود. باگذشت زمان، منفعتی هیجان‌انگیز و جدید از این تمرین حاصل شد: بهبود ارگاسم و رضایت جنسی در زنان.

بعدها، مشخص شد این تمرینات حتی رضایت جنسی مردان را نیز افزایش می‌دهند.

آیا واقعاً تمرینات کگل برای درمان زودانزالی مردان مؤثر هستند؟

پاسخ کوتاه و صریح است: بله، اگر به‌طور منظم و درست انجام شوند.  تحقیقات زیادی نشان داده‌اند که اثربخشی این تمرینات تا 82 درصد بوده است.

مزایای تمرینات کگل برای درمان زودانزالی آقایان

 • دوام بیشتر در تختخواب
 • پیشگیری از مشکلات پروستات و مثانه
 • نعوظ سخت‌تر و بهتر
 • توان رسیدن به بیش از یک‌بار ارگاسم
 • ارگاسم قوی‌تر و لذت‌بخش‌تر

چطور باید تمرینات کگل را برای بهبود رضایت جنسی انجام داد؟

هدف از تمرینات تقویت عضلات کف لگن است.
برای شروع این تمرینات از یافتن عضلات کف لگن و شناسایی آن‌ها شروع کنید. تخلیه ادرار بهترین زمان برای یافتن آن‌ها است. در زمان ادرار کردن، لحظه‌ای جریان ادرار را متوقف کنید. ماهیچه‌هایی که در انجام این کار دخیل هستند، همان عضلات کف لگن هستند (این تکنیک را صرفاً برای یافتن عضلات انجام دهید. تکرار مداوم آن باعث عفونت مجاری ادرار می‌شود).

روش دیگر برای یافتن این عضلات زمانی است که در حال تلاش برای نگه‌داشتن باد روده خود هستید.

ازآنجایی که انجام تمرین کگل به‌صورت دراز کشیده راحت‌تر است توصیه می‌شود برای شروع از این حالت استفاده کنید.

دو روش برای انجام تمرینات کگل برای درمان زودانزالی آقایان وجود دارد: کند و سریع.

هر دو روش می‌توانند در حالت نشسته، ایستاده و درازکش انجام شود. وقتی تسلط کافی پیدا کنید، می‌توانید در هر زمان و هر موقع آن را انجام دهید.

تمرینات کند کگل

 • تمام عضلات کف لگن (که آن‌ها را یافته‌اید) منقبض کنید. به‌آرامی تا 5 بشمارید.
 • به‌طور طبیعی، در دیگر ورزش‌ها، تنفس کنید.
 • وقتی به عدد 5 رسیدید، به‌آرامی عضلات خود را شل کنید.
 • وقتی عضلات به آرامش کافی رسیدند، دوباره آن‌ها را به‌آرامی منقبض کنید.
 • این تمرین را برای 10 سیکل ادامه دهید. در شروع کمی سخت است. پس به خودتان فشار وارد نکنید. هر زمان خسته شدید، کار را متوقف کنید تا زمانی که بالاخره انرژی کافی برای 10 سیکل داشته باشید.
 • این تمرین را برای سه ست تکرار کنید.

تمرینات سریع کگل

 • در این نسخه از تمرینات کگل برای درمان زودانزالی تلاش می‌کنید همان عضلات را منقبض کنید، اما آن‌ها را تنها برای یک ثانیه نگه می‌دارید و بعد شل می‌کنید.
 • این روند را ده بار ادامه دهید.
 • در تمام طول تمرین به‌خوبی نفس بکشید.
 • همانند تمرین قبلی، شروع این تمرین سخت و خسته‌کننده است. پس تنها تا جایی ادامه دهید که می‌توانید. توان خود را به 10 بار برای 3 ست برسانید.

تکرار این تمرین عضلات شما را قوی می‌کند.

چند بار در روز تمرین کگل انجام دهم؟

توصیه می‌شود در هفته اول روزانه دو بار و هر 3 ست این تمرین را انجام دهید و در هفته دوم سعی کنید تمرینات را به سه بار در روز و هر بار 10 ست افزایش دهید.

سپس هر هفته یک مرحله به تمرینات اضافه کرده و تعداد تکرار را 5 مرتبه افزایش دهید تا درنهایت به تعداد سه یا چهار بار و 20 ست در روز برسید.

اگر بعد از 1 ماه انجام منظم تمرینات کگل تغییر خاصی در وضعیت خود مشاهده نکردید احتمالاً به‌درستی این تمرینات را انجام نداده و در پیدا کردن عضلات کف لگن اشتباه کرده‌اید، در این موارد توصیه می‌شود با پزشک یا اورولوژیست مشورت کنید.

سایر روش‌های درمان زودانرالی آقایان

تمرینات کگل تنها روش برای کمک به دوام بیشتر در تخت خواب نیست. شما می‌توانید این قدرت را به‌وسیله روش‌های دیگری ازجمله موارد زیر نیز به دست آورید:

سخنی از سیمیاروم

درصورتی‌که مشکل زودانزالی آقایان به مشکلات پزشکی مربوط نباشد، انجام تمرینات کگل برای درمان زودانزالی و سایر روش‌های خانگی می‌توانند به بهبود عملکرد شما کمک کنند. درصورتی‌که این تمرینات به شما کمکی نکرده‌اند و مشکلات پزشکی مانند دیابت و مشکلات اورولوژی در شما رد شده است، بهتر است با روانشناس و سکس تراپ مشورت کنید.

بخشی از مشکلات زودانزالی به وجود مشکلات زناشویی، اختلاف و سردی در زندگی مشترک برمی‌گردد. زوج‌درمانی می‌تواند به زوج کمک کند که اختلافات خود را حل کنند و به رضایت جنسی بهتری برسند.

سکس‌تراپی حوزه درمان دیگری است که می‌تواند به درمان زودانزالی کمک کند. سکس‌تراپی به افراد و زوجین کمک می‌کند که عوامل موثر در رضایت جنسی و رابطه خود را کشف کنند و بر چالش های جسمی و عاطفی ناشی از مشکلات و اختلالات جنسی فائق آیند.

از این رو، این روش درمانی می تواند بسیاری از مشکلات زناشویی و مسائل مربوط به رابطه جنسی (میل بالا یا پایین) یا زودانزالی را برطرف کند و حتی از رسیدن ازدواج به مرحله طلاق جلوگیری کند (طبق آمارها، بسیاری از طلاق ها در ایران به خاطر مشکلات جنسی و نارضایتی جنسی طرفین از یکدیگر است).

شما کدامیک از روش های درمان زودانزالی را تجربه کرده‌اید؟ پس‌از انجام آن طی چند هفته، چقدر بهبودی در عملکرد خود مشاهده کرده‌اید؟ آیا رضایت بخش بوده‌اند؟

امیدواریم که به بسیاری از سوالات و ابهامات شما در مورد روش های غیردارویی درمان انزال زودرس پاسخ داده باشیم. چنانچه سوال یا ابهامی برای شما باقی مانده است، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع1

منبع2

3.2/5 - (4 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها