سیمیاروم>چرا مشاوره آنلاین؟
چرا مشاوره آنلاین؟۱۴۰۰-۰۲-۱۵T۱۳:۲۷:۲۴+۰۰:۰۰

چرا مشاوره آنلاین؟

چرا مشاوره آنلاین؟

خیلی از اختلال‌های روانیِ جدی، می‌تواند در پی بی‌توجهی به فشارهای روانی و احساسات ناراحت‌کننده به وجود بیاید. بسیاری از ما، گاهی احساس گناه، استرس و اضطراب داریم. همچنین ممکن است ناآگاهانه و به شکلی غیرمعمول، رفتاری پرخاشگرانه یا خشونت‌آمیز از خودمان بروز دهیم. افسردگی هم، از پرتکرارترین احساساتی است که هر کدام از ما دست‌کم یکبار در زندگی تجربه‌ش کرده‌ایم. خیلی اوقات این احساسات و فشارهای روانی موقتی هستند. اما بی‌توجهی و ناآگاهی نسبت به تبعاتِ ادامه یافتن آن‌ها، مشکلاتی جدی ایجاد خواهد کرد.

 

چرا مشاوره روان‌شناسی مهم است؟

یکی از مسائلی که همه در دنیا با آن درگیرند، به خطر افتادن هرچه بیشترِ «سلامت روان» است. ایران هم از این قاعده مستثی نیست. مشکلات روانی در میان ایرانی‌ها با افرایش چشمگیری روبروست. آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌گوید که 22 تا 30 درصد از افراد جامعه به درجاتی از اختلال روانی مبتلا هستند؛ این یعنی بیش‌تر از 21 میلیون نفر و نزدیک به یک‌سوم ار جامعه. مسئولان تا کنون بارها درباره این مسئله هشدار داده‌اند که یکی از عمده‌ترین مشکلاتی که حوزه سلامت در آینده با آن مواجه خواهد بود «سلامت روان» است.

البته این همه ماجرا نیست. بخش زیادی از افرادی‌که دچار اختلال یا فشارهای روانی هستند، در آمار رسمی جا ندارند؛ چرا که درصد زیادی از افراد یا به طور کلی به مشاوره روان‌شناسی باور دارند و یا اینکه در ناآگاهی و عدم دسترسی نسبت‌به آن، به سر می‌برند.

این‌جاست که هم باید روان‌شناسان به کمک جامعه بیایند و هم افراد برای سلامتی روانی خود و اطرافیان‌شان تلاش کنند. بدون شک دستیابی به این سلامت، به تنهایی امکان‌پذیر نیست.

البته روان‌‌شناس‌ها در طول تاریخ به اشکال مختلفی در زندگی افراد حضور داشته‌اند. روان‌درمان‌گری، هرچند در قالب و به شکل امروزی نبوده، اما با عناوینِ دیگر و در چارچوب آیین‌های مذهبی و قومی همواره تلاش می‌کرده تا به بهبود حالِ فرد و جمع بپردازد. چرا که انسان‌ها همواره به شخص دیگری که علم و آگاهی بیش‌تری داشته باشد نیاز دارند، تا بتوانند مسائل‌شان را بهتر حل کنند؛ به خصوص امروز که درهم‌تنیدگی و پیچیدگی، دو صفت جدانشدنیِ زندگی همه هستند.

چه زمانی باید مشاوره روان‌شناسی بگیریم؟

علم روان‌شناسی می‌تواند در مواقع مختلف به کمک افراد بیاید. اکثر ما دست کم یکبار با مسائل و مشکلات روحی و روانی دست و پنجه نرم کرده‌ایم؛ از استرس‌های شدیدی که به واکنش‌های جسمانی منجر شده تا عصبانیت‌های بی‌دلیل. درصد زیادی از ما نیز ممکن است نیازمند روان‌پزشک و یا روان‌کاو باشیم.

نیاز به دریافت خدمان روان‌شناختی می‌تواند در موقعیت‌های زیر پیش بیاید:

 • وقتی فرد اختلال‌های روحی مانند اضطراب که تکرار می‌شوند و موقتی نیستند را تجربه می‌کند، استفاده از چند جلسهِ مشاوره روان‌شناسی می‌تواند کمکش کند.
 • در صورتی‌که فرد اختلال‌ها را به شکل شدیدتری در خود ببیند؛ مثلا پرخاشگری‌های شدید، روان‌پریشی، وسواس غیرعادی و غیره، ممکن است در مراحل روان‌درمانی بهبود پیدا نکند و به دارو درمانی نیاز داشته باشد.
 • وقتی فرد دلیل برخی از رفتارها، احساسات و واکنش‌هایش نسبت به مسائل را نداند. چنین فردی ممکن است در مراحل زیادی از زندگی احساس سردرگمی کند و نتواند با خودش کنار بیاید. در این حالت بهتر است به سراغ روان‌کاو برود.

آیا می‌توان مشاوره روان‌شناسی آنلاین را جایگزین جلسات حضوری کرد؟

مشاوره‌های آفلاین یا حضوری، هم‌چنان انتخاب بسیاری از افرادی است که نیازمند استفاده از خدمات روان‌شناسانه هستند. برای کسانی‌که به هر دلیل دسترسی به مشاوران متخصص ندارند، در خارج از کشور و یا مسافتی دور زندگی می‌کنند و یا همه آن‌هایی که شرم، عدم راحتی و یا محدودیت‌ها اجازه نمی‌دهد که از جلسات مشاوره به صورت حضوری استفاده کنند، مشاوره آنلاین روان‌شناسی بهترین گزینه است.

دلایل دیگری را نیز می‌توان برای این انتخاب بر شمرد؛ دلایل مهمی مانند سهولت در استفاده، کاهش هزینه‌ها و انتخاب بهترین مشاور روان‌شناس، روان‌درمان‌گر و یا روان‌کاو.

تغییرات سبک زندگی نیز منجر شده تا خیلی‌ها ترجیح بدهند که خدمات آنلاین را به‌جای آفلاین انتخاب کنند. بدون شک رفتن به و برگشتن از مطب یک متخصص روان‌شناس، نیازمند هزینه و زمان بیش‌تری است، تا استفاده‌ از کانال‌های فضای آنلاین برای برقراری ارتباط با او.

از طرف دیگر، بسیاری از افرادِ دچار معلولیت‌های جسمی، بهترین گزینه برایشان، استفاده از خدمات مشاوره روان‌شناسی آنلاین است.

مشاوره آنلاین روان شناسی در چه زمینه‌هایی مفید است؟

این شکل از دریافت مشاوره نیز می‌تواند در همه حوزه‌ها و مسائل موثر باشد. این اثرگذاری به خصوص می‌تواند در زمینه‌هایی باشد که فرد از ابراز مشکل شرم دارد؛ مانند روابط زناشویی و یا اختلال‌های شخصی. در پلتفرم سیمیاروم، افراد زیادی در زمینه‌های زیر از مشاوران خبره فارسی‌زبان مشورت گرفته‌اند:

 • وسواس
 • افسردگی و اضراب اجتماعی
 • زوج درمانی، رابطه قبل و پس از ازدواج سکس‌تراپی
 • مشکلات خانوادگی
 • مشکلات فردی
 • روان‌کاوی
 • و غیره

مشاوره روان‌شناسی آنلاین چه مزایایی دارد؟

حل شدن سریع‌تر مشکل: بسیاری از درگیری‌های ذهنی و مشکلات، نیازمند راهنمایی و کمک در نزدیک‌ترین زمان ممکن هستند. بدون شک مشاوره آنلاین حضوری نمی‌تواند این سرعت عمل را داشته باشد.

دریافت مشاوره در هر کجا: این را باید یکی از بزرگترین مزیت‌های این شکل از مشاوره دانست. فرقی ندارد درمان‌جو در کدام شهر جهان زندگی می‌کند، چرا که او فقط نیازمند یک اتصال ساده به اینترنت است.

دسترسی به روان‌شناسِ هم‌زبان و هم‌فرهنگ: اگر دور از زبان مادری و فرهنگی که با آن خو گرفته‌اید باشید، مشاوره آنلاین می‌تواند شما را بدون دغدغه به مشاوران حرفه‌ای و شناخته‌شده فارسی زبان برساند.

صرف هزینه کمتر: علاوه بر آنکه در یک مشاوره آنلاین روان‌شناسی از هزینه مالی و انسانیِ رفت و آمد کاسته می‌شود، مبلغ آن نیز کمتر است. این مزیت به افراد کمک می‌کند تا بتوانند بیشتر از روان‌شناسی در زندگی‌شان بهره ببرند.

 

ویژگی‌های یک خدمات دهنده مشاوره آنلاین روان‌شناسیِ خوب

اگر قصد دارید از این شکل جلسات مشاوره بهره ببرید، بهتر است به ویژگی‌های مهمی که یک پلتفرم آنلاین روان‌شناسی باید داشته باشد توجه کنید. موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • روان‌شناسان حرفه‎‌ای و با سابقه
 • کیفیت جلسه مشاوره
 • سرویس خدمات‌دهی مناسب
 • در دسترس بودن
 • درگاه پرداخت خارجی و داخلی

بهترین پلتفرم‌های ارائه دهنده خدمات آنلاین مشاوره روان‌شناسی

باتوجه به تغییر شیوه دریافت مشاوره از حضوری به آنلاین به مرورِ زمان، پلتفرم‌ها، سایت‌ها و کانال‌های آنلاین زیادی وارد میدان شده‌اند که خدمات مناسبی ارائه می‌کنند. در این میان سیمیاروم، بر یک اصل مهم استوار شده و آن چیزی نیست جز «کیفیت». بیش‌از 20 روان‌شناس، روان‌پزشک و روان‌کاو برتر ایرانی در این مجموعه، بهترین مشاوره‌ها را به کاربران سیمیاروم ارائه خواهند کرد. علاوه بر کیفیت، این پلتفرم با درگاه پرداخت خارجی، بهترین انتخاب برای ساکنانِ ایرانی خارج از کشور هست.

درنهایت، در پاسخ به این سئوال که مشاوره روان‌شناسی آنلاین بهتر است یا آفلاین، باید بگوییم که خواه‌ناخواه به سمت روان‌شناسی آنلاین پیش خواهیم رفت. بنابراین روان‌شناسی آنلاین با توجه به تنوع در انتخاب و همخوانیِ بیشتر با سبک زندگی امروز، می‌تواند گزینه مناسب‌تر و هماهنگ‌تری با سبک زندگیِ بسیاری از ما باشد.

مشاوره آنلاین صوتی، متنی یا تصویری؟

برای درک بهتر مشکل شما، مشاور روانشناس باید بتواند حالات رفتاری(بدن و چهره) و گفتاری(تاکید روی جملات، استرس در بیان کلمات و …) شما را نیز تحلیل نماید.در مشاوره های متنی و صوتی چنین موردی امکان پذیر نبوده و مشاور نمی تواند تحلیل دقیق و جامعی از وضعیت روحی یا رفتاری شما انجام دهد.اما در مشاوره آنلاین ویدئویی، این نقص برطرف می شود.(مشاوره های آنلاین سیمیاروم به صورت ویدئویی برگزار می شود)

مشاوران سیمیاروم چه کسانی هستند؟

سیمیاروم در انتخاب و جذب مشاوران خود، سخت گیرانه عمل کرده و از بین برترین اساتید دانشگاه های معتبر کشور و متخصصان به‌نام حوزه روانشناسی و روانپزشکی ایران، مشاوران خود را انتخاب می کند.به عبارت دیگر، مشاوران همکار، توسط سیمیاروم انتخاب و گزینش می شوند.

امنیت و حریم شخصی در مشاوره آنلاین

جهت حفظ امنیت اطلاعات و حریم شخصی افراد، تنها مشاور و فرد مورد نظر به اطلاعات مشاوره دسترسی دارد و ویدئوهای مشاوره فقط به صورت آنلاین اجرا شده و ضبط و آرشیو نخواهد شد.لذا افراد می توانند با اطمینان خاطر از امنیت مکالمات خود با مشاور، نسبت به مشاوره آنلاین سیمیاروم اقدام نمایند.

نظرات تعدادی از مراجعین سیمیاروم

احسان از استرالیا: اولین باری که یکی از دوستام این سیستم رو بهم معرفی کرد، خیلی شک داشتم که جواب میده یا نه. با شک خیلی زیاد اولین جلسه را رزرو کردم ولی الان که چند جلسه از این سیستم استفاده کردم، واقعا حالم خیلی بهتر شده و حس میکنم که چقدر دارم رو خودم مسلط میشم.

ندا از امریکا: من خيلي از تجربه مشاوره آنلاين شما راضي بودم، چون تونستم تو اون زمان همه حرفهاي دلم رو به فردي كه من رو قضاوت نمي كرد بگم و خودم رو خالي كنم، خانم دكتر تا جایي كه ميشد من را كمك كردند و از ايشون خيلي ممنونم. بسيار سپاسگزارم از اين همه انرژي مثبتي كه داريد و مهربونيتون، انشالله هر زمان باز در تنگنا بودم حتما از مشاوره آنلاين شما استفاده خواهم كرد.

اسماء از آلمان: من به خاطر مشکلاتی که در این چند سال در زندگی ام داشته ام، پیش مشاورهای زیادی رفتم. ولی آقای دکتر واقعا روشنفکر هستند و خیلی به مسائل قشنگ نگاه می کنند. من با نوع نگاه آقای دکتر به مسائل زندگی ام توانستم تا حد خوبی بحران های شخصی ام رو بگذرانم.

هستی از سوئد: من و همسرم در برقراری ارتباط با هم خیلی مشکل داشتیم و حرف همدیگر را اصلا نمی فهمیدیم. اینجا هم خیلی سعی کردیم به مشاور مراجعه کنیم، با همدیگر هم رفتیم ولی دیدگاه مشاوران اروپایی خیلی با دیدگاه مشاوران ایرانی متفاوت است. مسائل خانوادگی و در هم پیچیدگی خانواده را واقعا نمی فهمند. الان چند جلسه از این مشاوره استفاده کردم و حس می کنم درک متقابل خوبی بین ما و مشاور شکل گرفته است.

بنفشه از هلند: اگر بخوام نظرم را در باره ی این سرویس بگم فقط می تونم بگم که برای افرادی مثل ما که از خانواده هامون دور هستیم و در غربت زندگی می کنیم هیچ چیز بهتر از دسترسی داشتن به یه مشاور ایرانی قابل اعتماد نیست.

زهرا از آلمان: من قبلا هم در آلمان پیش مشاور رفته بودم. با اینکه نزدیک به 15 سال هست که اینجا زندگی می کنم و به زبان آلمانی کاملا تسلط دارم و حتی در دانشگاه به این زبان تا مقطع دکتری تحصیل کردم، اما هیچ وقت تراپیست های آلمانی‌زبان نتوانستند به درستی متوجه مشکل من بشوند. وقتی با سیمیآروم آشنا شدم گفتم این همان چیزی است که منتظرش بودم.

جهت دریافت مشاوره در حوزه های مختلف فردی می توانید در هر کجای دنیا که هستید با بهترین روانشناسان این حوزه در اسرع وقت به صورت تصویری صحبت کنید:


عضویت در خبرنامه ی سیمیاروم

Go to Top