چرخ زندگی‌تان چطور می‌چرخد؟!

وقتی با جمله‌ی «چرخ زندگی‌ات بچرخد» مواجه می‌شوید، چه چیزی از ذهنتان عبور می‌کند؟ رفاه؟ سلامت؟ خانواده؟ ترکیبی از اینها یا چه؟ هرکسی تعبیری از این جمله دارد. اما چرخ زندگی واقعا چیست؟
چرخ زندگی ابزاری ساده اما قدرتمند است که به شما کمک می‌کند تمام ابعاد مهم زندگیتان را به صورت همزمان تجسم کنید. این ابزار معمولا به مربیان زندگی یا تراپیست‌ها کمک می‌کند که بتوانند شما را به سمت رضایتمندی سوق دهند.

با مناطق مختلف چرخ زندگی آشنا شوید

1-خانواده و دوستان

خانواده و دوستان چه نقشی در زندگی‌تان دارند؟ چقدر برایتان مهم هستند؟ چقدر برایشان وقت می‌گذارید؟ چقدر روی حمایتشان در زندگی حساب می کنید؟

2-شغل

به شغل شما مربوط می‌شود و اینکه چقدر روی آن تمرکز دارید و چه بخشی از زندگی‌تان را تشکیل می‌دهد.

3-امور مالی

به موفقیت شما در مدیریت بودجه، پس‌انداز و سرمایه‌گذاری پول اشاره دارد. در واقع باید ببینید چقدر از میزان درآمدتان راضی هستید.

4-تفریح

میزان توجه شما به تفریح را نشان می‌دهد. اینکه چقدر تفریح کردن برایتان مهم است. چه برنامه‌هایی برای تفریح دارید و کلن تفریح چه اولویتی برایتان دارد.

5-عشق

به آن فرد خاص در زندگیتان اطلاق می‌شود. کسی که نقشی ویژه در زندگیتان دارد. همسر، دوست دختر یا دوس پسر و یا به صورت کلی شریک عاطفی‌تان. میزان تاثیرگذاری این فرد در زندگیتان چقدر است؟ چقدر برایش وقت می‌گذارید و چقدر از رابطه‌ای که با او دارید راضی هستید.

6-محیط زندگی

برای ارزیابی محیط کار یا محیط زندگی تان استفاده می‌کنید. چقدر از جایی که زندگی می‌کنید راضی هستید. درباره محیط کارتان چطور؟ چقدر در مناسبت‌های اجتماعی حضور دارید؟ کلن چقدر اجتماعی هستید؟ و مشارکت اجتماعی چقدر برایتان اولویت دارد و چقدر به آن بها می‌دهید.

7-سلامتی

باید هم سلامت جسم را در نظر بگیرید و هم سلامت روح و روان. چقدر ورزش می‌کنید؟ دوست دارید تناسب اندام داشته باشید؟ چقدر از زمانتان را برای مدیتیشن اختصاص می دهید؟ اصلا مدیتیش برایتان مهم است؟

8- رشد شخصی

این منطقه را با عنوان «خودسازی» یا «یادگیری» هم می‌شناسند. بیانگر مدت زمانی‌ست که شما برای کار در جهت اهداف شخصی‌تان صرف می‌کنید. میزان رضایت از شغلتان را نشان می‌دهد.می‌خواهید ببینید چرخ زندگیتان چرخ متعادل می‌چرخد؟ در کمتر از 1 دقیقه چرخ زندگی خود را ترسیم کنید!
به 8 عامل تاثیر گذار در زندگی خود بین 1 تا 10 امتیاز دهید(10 بیشترین امتیاز و 1 کمترین امتیاز)

زندگی خود را از لحاظ ------ چگونه ارزیابی می کنید؟

رزرو وقت مشاوره

جهت گرفتن وقت مشاوره میتوانید در واتساپ با ما تماس بگیرید