مشاوران سیمیاروم

سیمیاروم توسط برد تخصصی متشکل از اساتید روانشناسی ایران همچون دکتر جعفر بوالهری (ریاست اسبق انستیتو روانپزشکی تهران/ دانشگاه علوم پزشکی ایران)، دکتر فرشته موتابی (عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی)، دکتر لادن فتی (عضو کمیته داوران کنگره جهانی درمان‌های شناختی-رفتاری)، دکتر شهریار شهیدی (مشاور رسمی منطقه ای سازمان ملل) و دکتر حمیدرضا رحمانیان (عضو کالج سلطنتی روانپزشکان انگلستان) صلاحیت مشاوران را تایید می‌کند.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress
  • راه‌های شناخت روانشناس حرفه‌ای

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چطور یک روانشناس حرفه‌ای را تشخیص دهیم؟ چند نکته در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند.

اول این که رزومه دکتر و تجربیات او را در درمان از طریق سایت‌های معتبر بررسی کنید؛ سپس اگر در این سایت‌ها نظرات مراجعان آورده شده است، تمام انتقادات و نکات مثبت را بخوانید.

سپس بررسی کنید که کلینیک یا سایتی که از طریق آن مشاوره را رزرو می‌کنید، خدمات پشتیبانی مناسبی برای سوالات و مشکلات احتمالی شما دارد یا خیر و این که آیا اگر از روند جلسات خود راضی نباشید، امکان تعویض مشاور هست یا خیر.

نکته بعدی این که ببینید ترجیحات شما برای احساس راحتی با یک مشاور چیست؟ آیا او هم‌جنس شما باشد، راحت‌ترید؟ بزرگسال‌تر از شما باشد یا جوان‌تر؟ اعتقادات مذهبی او چطور باشد؟ نکته مهم‌تر این که آیا او با فرهنگ شما آشنایی دارد؟ این مسأله به این دلیل مهم است که مثلا یک روانشناس ایرانی می‌تواند با گزاره‌های فرهنگی شما، اصطلاحاتی که به کار می‌برید، خاطرات شما از محیط کودکی و بار کلماتی که استفاده می‌کنید، آگاه باشد؛ اما اگر روانشناس شما با فرهنگ و زبان شما آشنا نباشد، تمام این موضوعات به درستی به او منتقل نخواهد شد.

آخرین نکته نیز این است که با توجه به مسأله خود باید روانشناس خود را انتخاب کنید. اگر مسأله شما مربوط به ازدواج شماست، مشاوره زوجین به شما کمک خواهد کرد یا اگر قبلا از دارویی استفاده کرده و حالا نیاز به مصرف دوباره دارو دارید، مشاوره با یک روانپزشک به شما توصیه می‌شود. تخصص مشاوران نیز بسیار مهم است به طور مثال برخی از مسائل مانند افسردگی و اضطراب با رویکردی مثل شناختی-رفتاری قابل درمان هستند و بهتر است دقت کنید با متخصصان این حوزه، مشاوره داشته باشید.

  • بهترین روانشناسان ایرانی

برای یافتن بهترین روانشناس ایرانی، باید به این نکته توجه کنید که هر روانشناسی که برای دوستان شما خوب عمل کرده است الزاما برای شما هم مناسب نخواهد بود؛ ما در سیمیاروم سعی کرده ایم تا تمام نکات مهم پیش از شروع تراپی و انتخاب مناسب تراپیست را برای مراجعین گردآوری کنیم که از طریق لینک زیر در دسترس است:

https://simiaroom.com/best-therapy/

  • بهترین روانشناسان ایرانی خارج از ایران

روانشناسان ایرانی سیمیاروم اغلب تجربه تحصیل یا زندگی در خارج از ایران داشته‌اند و برخی از آن‌ها نیز ساکن خارج از ایران هستند. اگر در کشورهای خارج از ایران زندگی می‌کنید، سیمیاروم با روانشناسان ایرانی متخصص خود از طریق مشاوره تصویری آنلاین بهترین خدمات را به شما ارائه خواهند داد.

  • روانشناسان معروف جهانی

از میان روانشناسان معروف جهان که در عصر حاضر زندگی کرده‌ یا می‌کنند می‌توان به آلبرت بندورا مبتکر نظریه یادگیری اجتماعی و یکی از پر استنادترین روانشناسان جهان، جروم برونر روانشن اس تربیتی، جورج آرمیتاژ میلر روانشناس شناختی، رابرت جی استرنبرگ روانشناس رشد و نظریه پرداز درباره انواع هوش، پل اکمن روانشناس اجتماعی و نظریه پرداز انتقال احساسات از طریق حالات چهره، سلیگمن روانشناس مثبت‌گرا و آروتی بک روانشناس شخصیت متخصص در درمان افسردگی، اضطراب و فوبیا اشاره کرد.

در زمینه زوج درمانی نیز گاتمن یکی از مدرن‌ترین و بهترین زوج درمانگران جهان است که شیوه‌های او الگو و دستور العمل بسیاری از روانشناسان از جمله روانشناسان ایرانی قرار گرفته است.

علاوه بر این ریچارد جی دیویدسون، هوارد گارنر، لیزا فلدمن بارت،  اریک اریکسون، کارل راجرز و ویلیام جیمز از دیگر روانشناسان تأثیرگذار معاصر هستند.

  • بهترین پلتفرم‌های مشاوره آنلاین در جهان

سایت‌ها و پلتفرم‌های بسیاری در جهان برای مشاوره آنلاین وجود دارد؛ اما دو سایت Talkspace و betterhelp از شناخته شده‌ترین و معتبرترین سایت‌ها هستند که ابعاد مختلفی از خدمات روانشناسی را ارائه می‌دهند که مشاوران آن‌ها در طیف گسترده‌ای از مشکلات روانی متخصص هستند و این پلتفرم‌ها از زبان‌های زنده دنیا پشتیبانی می‌کنند و می‌توانند هر مراجع را به مشاور هم‌زبان خود متصل کنند.

در ایران نیز پلتفرم‌های متعددی برای مشاوره روانشناسی وجود دارد و سیمیاروم اولین پلتفرم مشاوره روانشناسی آنلاینی است که با تمرکز بر ایرانیان خارج از کشور، فعالیت‌ حرفه‌ای خود را آغاز کرده است و تا امروز توانسته است از مراجعان خود، رضایت بالای ۹۴ درصد کسب کند.

  • رزرو وقت با بهترین روانشناس ایرانی

برای رزرو وقت مشاوره با بهترین روانشناسان ایرانی در سیمیاروم، کافی است ثبت نام خود را در وبسایت ما تکمیل کرده و رزرو وقت مشاوره را انجام دهید. پس از این ‌می‌توانید ترجیحات خود درباره مشاور مورد نظر اعلام کرده و روند جورسازی را با پاسخ به چند سوال طی کنید؛ سپس می‌توانید یک پیش مشاوره نیز برای آگاهی بیشتر از روند جلسات داشته باشید.

بعد از طی این مراحل که در صورت دلخواه شما انجام می‌شود، بهترین مشاور به شما معرفی شده و برنامه‌ریزی جلسات صورت می‌گیرد. تیم پشتیبانی سیمیاروم همواره در صورت بروز مشکل یا پاسخ به سوالات و ابهامات احتمالی، در دسترس شماست.

مشاهده بیشتر بستن