درباره ما

در یک روز سرد زمستانی…

سال 92 بود که یک دغدغه بزرگ خانواده «سیمیا» را کنار هم جمع کرد و آن چیزی نبود جز «کمک به همه ایرانی‌ها برای داشتنِ حال خوب». اما این حال خوب را چطور می‌شد به دست همه رساند؟ به‌خصوص به دست افرادی خارج از کشور مبداء، که از فرهنگ، زبان مادری و گوشی که شنوایِ حالشان باشد دورند؟ بهره‌مندی از دنیای مجازی و رسانه‌های آنلاین، بهترین گزینه برای تکثیر این «حال خوب» بود. ارائه خدمات مشاوره روان‌شناسی در همه زمینه‌ها به صورت آنلاین و در قالب صوت و تصویر، آن‌هم با همراهی شناخته‌شده‌ترین و متخصص‌ترین روان‌شناسان فارسی‌زبان، مسیری بود که «سیمیاسرویس» پیش گرفت و بعدتر فرزندش «سیمیاروم» را به دنیا آورد.

چرا سیمیا؟

ما خواستیم «سیمیاگری» کنیم! چطور؟ در علوم غریبه پنج علم تعریف شده که به «خمسه محتجبه» معروفند؛ شاملِ «کیمیا»، «سیمیا»، «هیمیا»، «لیمیا» و «ریمیا». در فرهنگ فارسی عمید «سیمیا» این‌چنین تعریف شده: «در قدیم صاحبان این علم برای حروف، طبایعی مرموز قائل شده و مدعی بودند که به‌وسیله حروف و اسماء می‌توان در عالم طبیعت تصرف کرد، یا آن‌که در قوۀ تخیل و تصور دیگران نفوذ کرد و چیزهایی را که وجود ندارد در نظر آنان مجسم ساخت.»

 

ارزش های سیمیا

بر مبنای این تعریف ما بر این باوریم که روان‌شناسان و مشاوران می‌توانند با حروف و جملاتی که در هر گفتگو نهفته است به افراد نفوذ و در رسیدن به خواسته‌ها و حالِ خوبشان کمک کنند. سیمیاگری به تعریف ما، یعنی تجسم جهانی بهتر در ذهن آدم‌ها در هر گوشه از جهان که باشند.

  • کسب و کار انسان‌محور: هدف اکثر مشاغل در اقتصاد مدرن، رسیدن به سود حداکثری است. در این روند امکان آن‌که «انسان‌محور» بودن یک کسب‌وکار کمرنگ شود بسیار زیاد است. تیم ما اما باور دارد که داشتن رویکرد انسانی به نفع «همه» است به همین دلیل تلاش می‌کند تا الویتش پیش از هر چیز بهبود «انسانیت» باشد.
  • خودآگاهی: self awareness” در سیمیاروم به مدیران و موسسان محدود نمی‌شود. همه افراد با درک اهمیت آن تلاش می‌کنند تا هر روز گام بلندتری به سمت رشد شخصی و گروهی‌شان بردارند.
  • کیفیت بالا: کیفیت در سیمیاروم یک شعار نخ‌نماشده نیست. بلکه اساس همه تصمیم‌گیری‌هاست؛ از انتخاب بهترین مشاوران روان‌شناسی گرفته تا روند خدمات‌دهی و انواع محتوای آموزشی و آگاهی‌بخش.
  • خلاقیت: بخش جدایی‌نشدنیِ هر استارتاپ موفقی «خلاقیت»است. اگر این ارزش وجود نداشت، سیمیاروم شکل نمی‌گرفت و اگر امروز سیمیاروم با قدرت پیش می‌رود به دلیل همین اصل مهم است.
  • کار گروهی: افزایش بهره‌وری، هماهنگی، کسب دیدگاه‌های متفاوت، یادگیری از اشتباهات یکدیگر، هم‌افزایی و نشاط، همگی نتیجه کار گروهی هستند. در سیمیاروم ما «نمایش‌دهنده» آن نیستیم که «انجام‌دهنده» آنیم.

سوالات پاسخ داده شده
0+
سوال پاسخ داده شده
0+
دقیقه مشاوره
0+
تعداد مراجعین
0+
تعداد جلسات مشاوره