مشاوره زوجین با برترین زوج درمانگر‌های ایرانی

رابطه عاطفی دو انسان از آشنایی گرفته تا شریک زندگی یکدیگر شدن یا حتی جدایی، مراحلی دارد که در هر کدام از آن‌ها مهارت‌ها یا پیشرفت‌هایی لازم است و همچنین ممکن است دچار چالش‌هایی شود که گذر از آن‌ها به تنهایی یا به صورت دو نفره ممکن نباشد و راهنمایی یک همراه آگاه را بطلبد. مشاوره زوج به همین موضوع می‌پردازد.
زوج درمانی نوعی روان درمانی بالینی است که زوج را در جلسات درمانی مشترک قرار می‌دهد. در این جلسات هر دو نفر به مهارت‌هایی برای حل مسأله، بحث منطقی و بهبود رابطه دست پیدا می‌کنند. این نوع مشاوره برای گرفتن بهترین تصمیم است. تصمیمی که برای هر دو طرف رابطه مفید باشد. رویکردهای مشاوره زوج بسته به تراپیست شما می‌تواند متفاوت باشد.
زوج درمانی آنلاین

در جلسات مشاوره زوج درمانی چه مباحثی مطرح می‌شود؟

در جلسات مشاوره زوجین می‌توانید با یکدیگر گفت‌وگو کنید، راحت‌تر خواسته‌های خود را مطرح کرده و ابراز احساس کنید، مشکلات رابطه جنسی خود را با مشاور درمیان بگذارید، درباره مدیریت احساسات صحبت کنید، نقطه ضعف‌ها خود و رابطه را بشناسید، از مشکلاتی مانند خیانت، دروغ، اعتیاد یا خشونت خانگی بگویید و همچنین مشکلات خود با خانواده‌ها را تشریح کنید.

چه زمانی باید به زوج درمانگر مراجعه کنیم؟

بهتر است هر مشکلی که پیش آمد در سریع‌ترین زمان ممکن به مشاور مراجعه کنید و دریافت تراپی را به سال‌های بعد موکول نکنید. این مشکل می‌تواند از بین رفتن اعتماد، شدت گرفتن بحث‌ها، تردید در انتخاب، کاهش صمیمیت، مشکلات جنسی، حوادث ناگوار، خیانت، اعتیاد یا آزار جنسی باشد.

مشاوره زوج درمانی چقدر طول می‌کشد؟

تعداد جلسات مشاوره زوجین به گستردگی، شدت و نوع مشکل و همچنین به روش درمانی روانشناس شما بستگی دارد. در جلسه اولی که با زوج درمانگر دارید، از او بخواهید که درباره روش درمانی و روندی که برای جلسات در نظر دارد، توضیح دهد تا با دید روشن‌تری نسبت به جلسات درمانی ادامه دهید.

زوج درمانی هیجان مدار چیست؟

هیجانات ما نقش زیادی در روابط ما دارند. اشکالی ندارد اگر گاهی از کوره در می‌رویم، احساساتمان کمرنگ می‌شود یا دعوا می‌کنیم. این اگر باعث عذاب وجدان ما یا سرزنشگری شده است، راه چاره دارد. پس اگر همسر خود را دوست داریم، زوج درمانی هیجان مدار یا (EFT ) بهترین راه است.
درمان هیجان مدار یک رویکرد جدید در روان درمانی است که تمرکز آن بر احساسات مثبت، بازسازی هیجانی و یافتن معانی جدید برای ارتباط بهتر با دیگران است و در نتیجه به بهزیستی روانی و اصلاح عواطف منفی می‌انجامد. هدف این روش، کاهش پریشانی در روابط عاشقانه بزرگسالان و ایجاد پیوندهای محکم‌تر و ایمن‌تر، بازسازی الگوهای ارتباطی زوجین و از همه مهم‌تر، تعادل هر یک از زوجین است.
مشاوره آنلاین با بهترین مشاوران فارسی زبان
جلسه پیش مشاوره رایگان
رزرو وقت مشاوره
دکتر مونا چراغی
مشاوره آنلاین با بهترین مشاوران فارسی زبان
جلسه پیش مشاوره رایگان
رزرو وقت مشاوره
دکتر مونا چراغی
برای چه موضوعاتی از زوج درمانگر کمک بگیریم؟
 • مشکل در ابراز احساسات
 • سرد شدن رابطه
 • ارتباط بین فردی ناکارآمد
 • خشونت بین زوجین
 • مشکلات رابطه جنسی
 • ارتباط نادرست با خانواده‌ها
 • اختلاف بر سر مسائلی مثل مسکن یا شغل همسر
 • تصمیم گیری برای طلاق
 • روابط فرازناشویی و خیانت
نمونه جلسات زوج درمانی: در جلسات مشاوره زوج درمانی چه اتفاقی می‌افتد؟
اولین گام این است که مساله زوجین شناخته شود و سپس در صورت لزوم مشاور برای رفع بحران اقدام کند. سپس زوج درمانگر در شناسایی مساله اصلی که تمرکز جلسات روی آن خواهد بود، به شما کمک کرده و سپس همراه با شما برای آینده جلسات برنامه ریزی می‌کند.
سپس او شما را راهنمایی می‌کند تا نقش خود را در تعاملات ناکارآمد پیدا کنید و همین موضوع سبب تفکر بیشتر در رفتار و تلاش برای تغییر شود؛ اما این به صورت تئوری نخواهد بود و زوج درمانگر با آموزش مهارت‌هایی تلاش می‌کند تا روابط بین فردی سالم و مثبتی بین شما زوجین صورت بگیرد.
مشاوره زوجین بعد از مهاجرت
مهاجرت یک تغییر بزرگ در زندگی است و ممکن است همراه با خود چالش‌هایی را به صورت فردی یا در قالب خانواده ایجاد کند. ممکن است زوجین به واسطه دوری از خانواده‌ها یا قرار گرفتن در یک محیط فرهنگی جدید یا حتی تغییر شرایط شغلی و تحصیلی، دغدغه‌های متفاوتی داشته باشند که حضور یک مشاور آگاه کمک شایانی به رفع این دغدغه‌ها خواهد کرد.
مشاوران سیمیاروم با تجربه سال‌ها ارائه مشاوره به مهاجران، می‌توانند بهترین گزینه برای ارائه این خدمات باشند. پیش از رزرو جلسه می‌توانید از امکان پیش مشاوره تخصصی سیمیاروم استفاده کنید تا در یک جلسه کوتاه با تیم تخصصی سیمیاروم ارتباط گرفته و دغدغه خود و انتظاری که از مشاور دارید را مطرح کنید تا طبق همین توضیحات مناسب‌تریم مشاور ممکن به شما پیشنهاد شود.
بهترین زوج درمانگران سیمیاروم
 • دکتر فرشته موتابی
 • دکتر شهریار شهیدی
 • دکتر مونا چراغی
Item 1 of 9
اگر تمایل دارید درباره هر کدام از حوزه‌های مشاوره زوجین، اطلاعاتی کسب کنید یا با مشاوران متخصص در هر زمینه آشنا شوید، می‌توانید وارد صفحات زیر شوید.

سوالات متداول زوج درمانی

مشاوره زوجین آگاهی دو زوج را در حل مسائل عاطفی و زندگی مشترک بالا می‌برد، کمک می‌کند زوجین در عین پیوستگی، فردین خویش را نیز فراموش نکنند، تعارضات پیش آمده بی آن‌ها برطرف شود، ارتباط موثری با خانواده‌ها داشته باشند، اگر تصمیم به جدایی دارند، بهترین تصمیم را بگیرند، به نیازهای یکدیگر توجه کنند و رابطه گرم و صمیمی با هم داشته باشند.

شما نمی‌توانید شریک عاطفی‌تان را مجبور به دریافت مشاوره کنید. تمام‌ کاری که می‌توانید انجام دهید این است که خودتان برای مشاوره، روان‌درمانی و دریافت راهکار مراجعه کنید و از راهکارها و تمرین‌های داده‌شده برای حل مشکل به‌صورت فردی اقدام کنید.

مشاوره آنلاین زوج درمانی از نظر کیفیت و دریافت نتیجه، تفاوت چندانی با مشاوره حضوری ندارد. همچنین مشاوره آنلاین برای زوج‌هایی که زمان کمی برای اختصاص به جلسه دارند، مسیر زیادی را باید طی کنند یا برای ابراز مشکلات خود با همسرشان تمایل به حضور در مقابل یک درمان‌گر ندارند، بسیار مناسب است.

برای گرفتن بهترین نتیجه از جلسات زوج تراپی علاوه بر مشاور، نقش شما هم بسیار مهم است؛ چون تصمیم‌گیرنده نهایی شما هستید. پس بهتر است در انتخاب مشاور مناسب دقت کنید، تمرکز خود را روی حل مشکل بگذارید؛ نه اتفاقات گذشته، مشکل خود را بپذیرید، برای تغییر از صمیم قلب تلاش کنید، به شریک عاطفی خود و خواسته‌هایش احترام بگذارید، در جلسات صادقانه و شفاف صحبت کنید، از بازگویی مشکلات خجالت نکشید، تمام تکالیف مشاور خود را انجام دهید و با او همکاری کنید.

روش هیجان مدار کمک می‌کند که به زمینه اختلاف‌ها پی ببریم و بفهمیم هیجانات ما معتبر هستند؛ فقط نحوه صحیح ابراز آن‌ها را باید یاد بگیریم. از طرفی این روش با درمان مشکلات ارتباطی در صدد افزایش پیوند بین زوج‌های آشفته است؛ یعنی کمک می‌کند روابطمان را بازسازی و احیا کنیم.

از زوج درمانی هیجان مدار در رفع مشکلات رایج زوجین مثل موارد زیر استفاده می‌شود:
 • بحث و دعوا
 • کمبود دلبستگی و صمیمیت
 • استرس
 • تغییر بزرگ در خانواده مثل مهاجرت یا مرگ یکی از عزیزان
 • افسردگی
 • استرس پس از سانحه
معتبرترین تست‌های روانشناسی مرتبط با روابطه بین زوج
تست روانشناسی عشق

زوج درمانی با هوش مصنوعی

این ابزار هوش مصنوعی توسط سیمیاروم برای سلامت روان شما طراحی شده. شما فقط با توضیح مختصری از حالتون، می‌تونید چالش‌ها و راهکارهایی رو در این مورد دریافت کنید.