مشاوره روانشناسی افسردگی

مشاوره روانشناسی افسردگی

افسردگی چیزی بیش از احساس غم و ناراحتی است. لطفا آن را جدی بگیرید. طبق آمارهای سازمان بهداشت جهانی ، افسردگی دومین بیماری رایج جهان شناخته شده است و این یعنی سلامت روان بیش از هر زمان دیگری در کنار سلامت جسمانی، در خطر قرار گرفته است. افسردگی را با تعبیر سرماخوردگی روانی میشناسند و این یعنی مانند سرماخوردگی افسردگی نیز در زندگی روزمره همه ما وجود دارد و ممکن است برای هرکسی در هر شرایطی اتفاق بیفتد و همینطور نپرداختن یا عدم درمان آن یا حتی پیشگیری نکردن از آن، صدماتی را به زندگی روزمره خواهد زد.

علائم افسردگی

نشانه های افسردگی

آیا افسردگی با مشاوره قابل بهبود است؟

یکی از باورهای غلط نسبت به افسردگی ، بهبود نیافتن آن است. این در حالی است که روش‌های متعددی برای درمان افسردگی وجود دارد. حدود 80 درصد از کسانی که تحت مشاوره افسردگی قرار میگیرند، ظرف مدت 4 تا 6 هفته پس از شروع دارو درمانی، روان درمانی، گروه درمانی یا ترکیبی از این روش‌ها، شاهد بهبود علائم خود هستند. علیرغم نرخ موفقیت بالای بهبود، تقریبا 2 نفر از هر 3 نفری که مبتلا به افسردگی هستند، به طور جدی به ً دنبال دریافت درمان مناسب نیستند!
تست افسردگی بک
زمان مناسب برای مراجعه به مشاوره روانشناس افسردگی
متناسب با رویدادهای زندگی، ممکن است هر یک از ما در برهه‌ای احساس ناخوشی و غمگینی مداوم داشته باشیم. اگر نشانه‌های ما مدت زمانی بیش از 2 هفته طول بکشد، بهتر است با یک متخصص درمان افسردگی درباره آن صحبت کنیم.
روش های درمان افسردگی
نقش مشاوره یا روان درمانی در بهبود افسردگی
در این روش درمانی، مشاور افسردگی به فرد در تغییر الگوهای فکری کمک میکند. بدین ترتیب، شخص درگیر با افسردگی، میتواند محیط و تعاملات خود را به شکل مثبت‌تری ارزیابی کند. همچنین عوامل و رفتارهای دخیل در بیماری را میشناسد و میتواند با آنها مبارزه کند. یادگیری مهارت حل مسأله، کمک میکند تا با تجربه‌های استرس آور زندگی مقابله کند. در این روش، مشکل را شناسایی میکند و راه حل‌های منطقی برای آن مییابد.
مشاوره آنلاین با بهترین مشاوران فارسی زبان
جلسه پیش مشاوره رایگان
رزرو وقت مشاوره
دکتر لادن فتی
مشاوره آنلاین با بهترین مشاوران فارسی زبان
جلسه پیش مشاوره رایگان
رزرو وقت مشاوره
دکتر لادن فتی

سوالات متداول افسردگی

درمان افسردگی بستگی به نوع و شدت افسردگی دارد و حتی رویکرد تراپیست نیز میتواند در مدت زمان درمان، اثر بگذارد. به عنوان مثال در رویکرد شناختی-رفتاری، طبق آمارها، پس از 6 جلسه، نشانه‌های بهبود در فرد مراجعه کننده، دیده میشود.

بله. البته این موضوع بستگی دارد به این که افسردگی در چه مرحله‌ای قرار داشته باشد. ممکن است گاهی مشاوره افسردگی در کنار دارو درمانی نتیجه بهتری داشته باشد که در صورت تشخیص تراپیست صورت میگیرد؛ اما به طور کلی افسردگی متوسط با روان درمانی قابل درمان است

مطمئن‌ترین روش این است که با یک رواندرمانگر حوزه افسردگی، مشاوره داشته باشید؛ اما به طور تست‌های معتبر روانشناسی نیز تا حدودی میتوانند در سنجش علائم به شما کمک کنند. پیشنهاد میکنیم تست افسردگی بک در سیمیاروم را انجام دهید.

بله. یکی از اختلالات مرتبط با سلامت روان که درمان آنلاین نتایج بسیار خوبی برای آن نشان داده است، افسردگی است و کیفیت جلسات تراپی در سیمیاروم از هر نظر نیز در این زمینه تضمین میشود.

اگر کسی از دوستان یا اطرافیان شما دچار افسردگی شده است؛ بهتر است او را تشویق کنید و از مزایای درمان افسردگی برای او بگویید تا خود او برای درمان اقدام کند؛ اما در این مسیر همیشه همراه او باشید. اگر آن شخص حاضر به دریافت مشاوره نشد، شما میتوانید با مشورت یک رواندرمانگر، کارهایی را که ممکن است به بهبود شرایط او کمک میکند، انجام دهید

تست افسردگی بک (II-BDI) مقیاس افسردگی، اضطراب و استرس (DASS) مقیاس چند بعدی جدیدی ارزیابی افسردگی (NMDS) و مقیاس سنجش افسردگی همیلتون، از معتبرترین و بهترین تست‌های افسردگی هستند.
رزرو مشاوره آنلاین افسردگی با روانشناسان خبره سیمیاروم
مشاوره روان‌شناسی آنلاین سریع‌ترین و در دسترس‌ترین راه برای درمان افسردگی است. سوال اصلی این است که مشاوره آنلاین افسردگی چقدر مؤثر است؟
مهم این است که مشاوری را انتخاب کنید که به صورت علمی و تجربی کاملا بر درمان افسردگی تسلط داشته باشد. در این صورت مشاوره افسردگی به صورت آنلاین با صرف هزینه و زمان کمتر، تأثیرگذار خواهد بود. ما در سیمیاروم با برترین متخصصان روانشناسی و روانپزشکی ایران، دقت و همراهی در انتخاب مناسب‌ترین روانشناس، پشتیبانی همه جانبه از درمانجو و گرفتن بازخورد از او و استفاده از به روزترین روش‌ها برای پیشگیری و درمان افسردگی در کنار شما خواهیم بود. جهت رزرو مشاوره آنلاین برای افسردگی می‌توانید قدم اول را همین الان بردارید.

درمان افسردگی با هوش مصنوعی

این ابزار هوش مصنوعی توسط سیمیاروم برای سلامت روان شما طراحی شده. شما فقط با توضیح مختصری از حالتون، می‌تونید چالش‌ها و راهکارهایی رو در این مورد دریافت کنید.