مشاوره روانشناسی فردی آنلاین

هر کدام از ما در برهه‌هایی از زندگی خود، احساس می‌کنیم به تنهایی از پس چالش‌ها بر نمی‌آییم. این چالش‌ها ممکن است شامل انتخاب رشته، ارتباط با شریک عاطفی، مهاجرت، انتخاب شغل، انتخاب همسر، بارداری، تربیت فرزند و خیلی از موارد دیگر شوند. شاید در اکثر موارد بتوان این چالش‌ها را پشت سر گذاشت؛ اما در مواردی که تغییرات عمده در زندگی سبب بروز مشکلاتی می‌شود و انگیزه زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد، مشاوره فردی بهترین گزینه است.

مشاوره فردی چیست و چه کسانی به آن نیاز دارند؟

مشاوره فردی فرایند درمانی است که برای ایجاد تغییر و تحول در زندگی یک شخص انجام می‌شود. مشاوره فردی تمرینی برای بهتر زیستن است و سبب افزایش خودآگاهی و پرورش راه‌های رضایت‌بخش در زندگی می‌شود. روانشناسی فردی ممکن است با رویکردهای متفاوتی انجام شود و این بستگی به روانشناس شما دارد که از چه رویکردی استفاده کند. این نوع مشاوره تنها برای افرادی نیست که با اختلالات روانشناختی دگیر هستند؛ بلکه مشاوره فردی به بهبود کیفیت زندگی افراد کمک می‌کند و راه موفقیت را هموار می‌سازد.

مشاوره فردی مانند گفت‌وگوی معمول شما با دوستان و خانواده نیست. این نوع مشاوره فضای امن و بدون قضاوتی را فراهم می‌کند تا بتوانید از عمیق‌ترین تجارب زندگی خود صحبت کنید و به مسائل روانشناختی خود پی برده و برای آن‌ها راه‌حلی علمی و منطقی پیدا کنید.

کسانی که در زندگی خود به دنبال کسب موفقیت و آرامش بیشتری هستند یا با مشکلاتی در زمینه‌های زیر مواجه شده‌اند، می‌توانند از خدمات مشاوره فردی بهره‌مند شوند:

 • مدیریت زمان
 • خواب
 • انتخاب همسر
 • انتخاب رشته
 • نشخوار فکری
 • استرس
 • اضطراب
 • مهارت‌های ارتباطی
 • اعتماد به نفس
 • سوگ
 • اعتیاد
 • پرخاشگری

مشاوره فردی چه اهمیتی دارد؟

از مهم‌ترین فواید مشاوره فردی می‌توان به تغییر رفتار اشاره کرد که به طور مستقیم روی سلامت روان شما اثر دارد؛ اما موضوع به همین ختم نمی‌شود. مشاوره فردی باعث می‌شود:

 • به خودآگاهی و خودشناسی بیشتری برسید.
 • ارزش‌ها و باورهای خود را کشف کنید تا به معنای زندگی برسید.
 • مرزها را در روابط بین خود و دیگران بشناسید.
 • بتوانید با اعتماد به نفس بیشتری در جامعه حضور داشته باشید.
 • تفاوت میان ارتباطات سالم و ارتباطات سمی را درک کنید.
 • در زمان بحران، مدیریت بهتری داشته باشید و به موقع عمل کنید.

اهداف مشاوره فردی

هدف اصلی مشاوره فردی آرامش بیشتر شما در زندگی است. از اهداف دیگرش نیز این است که توجه شما را از روی نقاط ضعف به نقاط قوت سوق دهد، تعصبات شما را با بررسی دقیق، آماده تغییر کند، مهارت‌هایی را آموزش دهد که شما را در درک بهتر اطرافیان کمک کند، شما را تا رسیدن به اهدافتان که در جلسات آن‌ها را دوباره تعریف کرده‌اید، همراهی کند، از میزان استرس شما کم کند و توانایی بخشش و پذیرش را در شما زنده نگه دارد.

پس از مشاهده چه نشانه‌هایی، باید به مشاوره فردی مراجعه کرد؟

گاهی اوقات ما از روند طبیعی و اصلی زندگی خود خارج می‌شویم و بازگشتن به روال عادی برای ما بسیار سخت است. در این موارد بهتر است با یک روانشناس متخصص در زمینه مشاوره فردی صحبت کنیم:

افت شغلی یا تحصیلی:

مشکلات عاطفی و روانشناختی به صورت مستقیم روی عملکرد تحصیلی یا شغلی شما اثر دارند؛ چرا که باعث مشکل در حافظه و تمکرز و کاهش میزان انرژی می‌شوند. به تدریج این مشکلات سبب از بین رفتن اشتیاق و بروز دلسردی نسبت به فعالیت‌شده و مشکلاتی را در روند تحصیلی یا شغلی شما ایجاد می‌کند. یک درمانگر خوب می‌تواند کمک کند که استرس خود را مدیریت کرده و عملکرد سابق خود را بهبود بخشید.

مشکل تنظیم احساسات:

خشم، نگرانی یا ناراحتی جزو احساسات طبیعی ما هستند؛ اما اگر احساس کردید که میزان این احساسات در شما افزایش پیدا کرده یا به مدت طولانی دچار این احساسات شده‌اید و با کوچک‌ترین تحریکی ناراحت، عصبانی یا مضطرب می‌شوید، صحبت با یک تراپیست می‌تواند به شما کمک کند.

تغییرات اشتها و بدخوابی:

اگر تغذیه و خواب شما به مدت طولانی به هم ریخته است یا دچار بی خوابی، کم اشتهایی یا پرخوری شده‌اید و حتی با مراجعه به پزشک عمومی یا مشاور تغذیه و مصرف دارو نیز به نتیجه‌ای نرسیده‌اید، صحبت با یک روان‌درمانگر کمک می‌کند تا بتوانید دلیل اختلالات تغذیه یا خواب خود را بیابید و در جلسات مشاوره به آن بپردازید.

مشکل در روابط عاطفی و حفظ آن‌ها:

گاهی حال درونی ما روی روابط عاطفی و حتی روابط شغلی ما اثر می‌گذارد. اگر حال خوبی نداشته باشید، مسلما برای ایجاد ارتباط با افراد وقت زیادی صرف نخواهید کرد و همین موضوع سبب ایجاد تنش‌هایی بین شما و دیگران می‌شود. مشاوره روانشناسی فردی کمک می‌کند تا بتوانید آسیب‌های وارد شده بر روابطتان را که حاصل از مشکلات روان بوده است، بهبود بخشید.

تروما (ضربه روانی):

سوء استفاده جنسی، شکست عاطفی، تصادف، بیماری‌های خاص می‌توانند ضربه‌هایی را به روان فرد وارد کنند که بازگشت به زنگی عادی بعد از آن‌ها خیلی آسان نیست. مشاوره با یک روانشناس حرفه‌ای به مدیریت این تروماها کمک خواهد کرد.

عدم لذت از زندگی:

بی میلی به فعالیت‌های روزانه و عدم لذت نسبت به فعالیت‌های لذت‌بخش از اصلی‌ترین نشانه‌های افسردگی است که با کنترل آن در جلسات مشاوره می‌توانید از افسردگی پیشگیری کنید.

سوگواری دشوار:

طلاق، مرگ عزیزان یا ورشکستگی مالی ممکن است آن قدر برای فرد سخت باشد که نتواند مراحل سوگ را به درستی طی کند و یک سوگواری بی پایان را تجربه کنید. مشاوره فردی  آنلاین یا حضوری در این مورد کمک می‌کند تا در محیطی امن از احساسات منفی و اندوه خود راحت صحبت کنید.

عدم موفقیت در تغییر زندگی:

گاهی به دلیل مهاجرت، تغییر سبک زندگی، ازدواج یا هر اتفاق دیگری، در شرایط پیچیده‌ای قرار می‌گیرید که مدیریت آن به تنهایی کار ساده‌ای نیست. کمک یک روانشناس باعث می‌شود شما الگوهای مثبتی را در زندگی جدید خود ایجاد کنید و از این سردرگمی خارج شوید.

مشکلات جسمی:

مشکلات روان ما می‌تواند روی سلامت جسمی ما اثر داشته باشد. اضطراب، استرس و افسردگی باعث ایجاد سردردها، خستگی، فشارخون ، مشکلات قلبی-عروقی و مشکلاتی در سیستم ایمنی شود و بهبود بیماری‌های روان باعث بهبود شرایط جسمی خواهد شد.

سوء مصرف مواد مخدر:

ممکن است مواد مخدر یا مشروبات الکلی در کوتاه مدت ناامیدی، اضطراب و افکار منفی را کنترل کنند؛ اما در درازمدت خود سبب بروز مشکلاتی می‌شود. برای این که راحت‌تر اعتیاد خود را ترک کرده و به زندگی عادی بازگردید، مشاوره فردی بهترین گزینه برای شروع روند ترک اعتیاد است.

در مشاوره فردی به چه مواردی پرداخته می‌شود؟

مشاوره فردی به عنوان مشاوره‌ای مادر، مشکلات و مسائل شما را مورد بررسی قرار داده و می‌تواند در ادامه درست مسیر جلسات یاری‌تان کند. در این مشاوره چند مورد بررسی می‌شود:

 • اختلالات افسردگی
 • اختلالات اضطرابی
 • وسواس فکری-عملی
 • اختلال شخصیت
 • اختلالات خوردن
 • مشکلات عاطفی و ارتباطی با دیگر کشورها

مشاوره فردی چه نتایج و اثراتی دارد؟

تحقیقات نشان داده‌اند که مشاوره فردی، باعث کاهش بروز برخی از مشکلات شایع روانی، مانند افسردگی، اضطراب، انزوا و … می‌شود. همچنین، اثرات مثبت ناشی از مشاوره فردی، تا مدت‌ها پس از پایان دوره درمان ادامه پیدا می‌کند.

گاهی تنها گفت‌وگو هم می‌تواند احساس سبکی به ذهن شما دهد تا افکارتان را مدیریت کنید. مشاوره فردی کمک می‌کند احساسات خود را بشناسید و تصمیمات درست بگیرید. حتی گاهی بیماری‌های جسمی شما نیز تحت تاثیر این بهبود روانی، بهبود پیدا می‌کنند. شما می‌توانید در جلسات مشاوره فردی آنلاین نیز شرکت کنید و اطمینان داشته باشید که این مشاوره تصویری به همان میزان جلسات حضوری، موثر خواهد بود.

 

رزرو مشاوره فردی با روانشناسان متخصص سیمیاروم

جهت رزرو مشاوره فردی آنلاین می‌توانید همین حالا در سیمیاروم ثبت نام کنید. کارشناسان سیمیاروم می‌توانند مناسب‌ترین مشاور را به شما پیشنهاد دهند و شما در صورت تمایل می‌توانید مشاور خود را از میان بیش از 50 مشاور متخصص ایرانی، انتخاب کنید. هزینه مشاوره فردی سیمیاروم به دلیل این که خدمات ما ویژه ایرانیان خارج از کشور است، به صورت دلاری محاسبه می‌شود؛ اما ایرانیان داخل نیز امکان رزرو وقت مشاوره با مشاوران سیمیاروم را دارند.

 2022 simiaroom.com All Rights Reserved ©

افتخارات و دستاوردها

روان‌درمانگران سیمیاروم را مجموعه‌ای از متخصصان تراز اول فارسی‌زبان، با تجربه بسیار طولانی در حوزه‌های مختلف روان‌شناسی تشکیل می‌دهند که علاوه بر حسن شهرت در محافل علمی و تخصصی، به صورت مشخص با مشکلات ایرانیان خارج از کشور آشنا هستند. ما به شما کمک می‌کنیم به درمانگر متخصص در حوزه مشکل خود دسترسی پیدا کنید.

حوزه‌های مشاوره

تماس

ما را دنبال کنید

made with ♡ at simiaroom

 copyright 2022 simiaroom.com All Rights Reserved ©