مشاوران متخصص سیمیاروم در مشاوره فردی

مشاوره فردی

آیا تا به حال به مشاوره مراجعه کرده‌اید؟! اولین قدم برای وارد شدن به دنیای مشاوره گرفتن از یک روانشناس، مشاوره فردی است. مشاوره فردی به عنوان مشاوره‌ای مادر مشکلات و مسائل شما را مورد بررسی قرار داده و می‌تواند در ادامه درست مسیر جلسات یاری‌تان کند. بعد از مشاوره فردی چند اتفاق مفید رخ می‌دهد: افزایش آگاهی فردی، خودآگاهی، شناسایی موانع موفقیت و آرامش، تقویت مهارت‌های ارتباطی، بهبود مهارت‌های مقابله سالم، تغییرات مثبت رفتاری، کاهش علائم مربوط به مشکلات روانی

1) اختلالات افسردگی

این اختلال با ناراحتی عمومی و لذت نبردن از زندگی بروز می‌کند که می‌تواند به طور مستقل به وجود آمده یا ناشی از سایر فشارها باشد. مشکلات خواب، اشتها، تغذیه و سایر علائم افسردگی زندگی افراد را مختل کرده و آن‌ها را دچار مشکلات تحصیلی و شغلی می‌نماید.

2) اختلالات اضطرابی (اضطراب اجتماعی، نگرانی، وسواس، پنیک و غیره)

اضطراب یک احساس ناخوشایند درونی است که با ترس، دلهره، نگرانی و تشویش ذهنی بروز می‌کند و شامل علائم جسمی، احساسی و فکری می‌شود. اضطراب به شکل‌های گوناگون، افراد را دچار مشکل می‌کند. اضطراب مشکل روانی درمان پذیر است که در صورت عدم درمان، به مشکلات دیگری همچون افسردگی، اختلالات حاد روانی و مشکلات قلبی منجر می‌شود.

3) وسواس فکری-عملی و اختلالات مربوط

وسواس‌های فکری افکار، امیال یا تصورات عودکننده و مداوم هستند که به صورت مزاحم و ناخواسته تجربه می‌شوند. در حالی که وسواس‌های عملی رفتارها یا اعمال ذهنی مکرر هستند که فرد احساس می‌کند در پاسخ به وسواس فکری یا بر طبق مقرراتی که باید با قاطعیت اجرا شوند، وادار به انجام دادن آن‌ها می‌شود.

4) اختلال شخصیت وسواسی-جبری (کمال گرایی/ اهمالکاری):

همه ما دوست داریم کارهایمان را به بهترین شکل انجام دهیم و در حیطه‌های مختلف، بهترین باشیم. این دیدگاه اگرچه بسیار اغواگر است؛ اما به مرور زمان باعث مشکلات متعددی می‌شود. مانند خستگی، اهمالکاری، افسردگی، ناامیدی و داشتن کارهای ناتمام فراوان.

5) اختلالات غذا خوردن (پرخوری، کم خوری، مشکل در کنترل وزن)

شما ممکن است دچار نوعی از اختلال‌های خوردن باشید اگر خیلی بیشتر یا کمتر از نیاز بدنتان غذا می‌خورید و از این شیوه غذا خوردن بیمار شده باشید. Anorexia Nervosa و Bulimia Nervosa دو نوع رایج این بیماری هستند. اگر شما مبتلا به Anorexia Nervosa باشید، با وجود لاغری زیاد از افزایش وزن و چاقی وحشت دارید و مدام می‌خواهید وزنتان کم شود. اگر مبتلا به Bulimia Nervosa باشید، گاهی به مقدار زیاد غذا می‌خورید؛ اما به طور عمده سعی در بازگرداندن غذا و استفراغ می‌کنید. این دو بیماری بیشتر در میان دختران جوان شایع است.

6) مشکلات عاطفی و ارتباطی با افراد دیگر کشورها:

تعامل با دیگران مستلزم آگاهی از تفاوت‌های فرهنگی، زبانی، آیین‌ها و آداب و رسوم است و عدم توجه به آن‌ها موجب اختلال در روابط بین فردی می‌شود. آگاهی از ویژگی‌های فرهنگ‌های فردگرا و جمع گرا و رعایت اصول ارتباطی آن‌ها برای بنیان‌گذاری هر نوع ارتباطی ضروری است. روانشناسی بین فرهنگی با شناسایی و آموزش این اصول، به افراد کشورهای مختلف کمک می‌کند علی رغم تفاوت‌های آشکار فرهنگی، ارتباط مناسب و مؤثرتری با یکدیگر داشته باشند.

رزرو جلسه مشاوره
جهت دریافت مشاوره در حوزه‌های مختلف فردی می‌توانید در هر کجای دنیا که هستید، با بهترین روانشناسان این حوزه در اسرع وقت به صورت تصویری صحبت کنید.

از مقالات حوزه‌های مختلف روانشناسی وبلاگ سیمیاروم دیدن کنید.

Copyright 2021 |Simiaroom | All Rights Reserved