مشاوره جنسی آنلاین

مشاوره جنسی آنلاین چقدر می‌تواند به زوج‌ها کمک کند تا مشکلات‌شان در این زمینه را حل‌وفصل کنند؟ آیا می‌توان این شیوه را یک میان‌بُر خوب دانست که با فضای فرهنگی و اجتماعی زندگیِ ایرانی‌ها تناسب دارد؟ مزایای مشاوره جنسی آنلاین برای زن‌ها و مردها چیست و چه موقع باید به سراغ آن بروند؟ با ما همراه باشید.

هرچند که باید مشکلات اقتصادی، اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی را بر درصدِ زیادی از طلاق‌های رسمی و عاطفی موثر بدانیم، اما به نظر می‌رسد بنا بر آمار و آنچه مشاوران روان‌شناسی از مطب‌هایشان گزارش می‌کنند، مشکلات  و نارضایتی جنسی نقشی بسیار پر رنگ‌تر را ایفا می‌کنند.

به باور آن‌ها شاید هنوز هم به این مشکلات آن‌طور که باید پرداخته نشده و آن‌ها همچنان یک موضوعِ در گوشی و پنهان‌شده پشتِ عُرف، شرم و حیا هستند. در حالیکه متخصصان می‌گویند، این مشکلات، از اصلی‌ترین دلایلِ طلاق عاطفی، مشکلات رفتاری، روابط فرازناشویی و خیانت است. چه بسا این باید زنگ هشداری برای جامعه باشد که بداند خیانت که یکی از تبعاتِ جبران‌ناپذیرِ مشکلات جنسی‌ست، نزدیک به 80 درصد طلاق‌ها را فقط در شهر تهران منجر می‌شود.

تحقیقات نشان داده که در دو سوم زوج‌ها استفاده از درمان‌های جنسی می‌تواند مشکل را برطرف کند. این نتیجه مثبت تنها در میان افرادی قابل بررسی است که حاضرند از یک سکس‌تراپ، زوج‌درمان‌گر یا مشاور درمان‌های جنسی کمک بگیرند. حال آنکه بسیاری از زن و مردها از شنیدن واژه درمان جنسی هراس دارند یا از حرف‌زدن و توضیح‌دادن درباره آن نزد شخص دیگری خجالت‌زده می‌شوند.

چرا رابطه جنسی تا این اندازه مهم است؟ رابطه جنسی بخش مهم و غیرقابل انکاری از زندگی انسان‌هاست و تاثیر زیادی در سلامت روان، ارتباطات عاطفی و روابط اجتماعی دارد. یک رابطه جنسی موفق و با کیفیت سهم زیادی در رضایت از زندگی شخصی و مشترک فرد ایفا می‌کند. 

مشاوره جنسی یا سکس‌تراپی به افراد کمک می‌کند تا عوامل موثر در رضایت جنسی، مشکلاتشان و نحوه برقراری صحیح رابطه جنسی را بشناسند. به همین دلیل، این روش درمانی، مسائل زیادی را برطرف می‌کند و حتی می‌تواند از رسیدنِ زوج‌ها به مرحله طلاق جلوگیری کند.

با این‌حال، موانع زیر می‌تواند سرِ راه زوج‌های زیادی باشد:

 • دسترسی‌نداشتن به مطب مشاور جنسی و مشاور زناشویی
 • عدم شناخت و نداشتنِ اعتماد به متخصص این حوزه
 • مخالفت یکی از زوج‌ها
 • شرم و خجالت و نداشتنِ حس راحتی در جلسه مشاور

دلایلی همچون باورنداشتن به وجود مشکل جنسی و یا کمک‌گرفتن از نفر سوم برای حل آن نیز، بر این مسئله سایه افکنده است.

مشاوره جنسی رایگان

میل جنسی کم، عدم توافق بر سر دفعات رابطه، ارضاء نشدن زنان، انزال زودرس، رفتارهای جنسی وسواسی، انحرافات جنسی غیرمعمول، واژینیسموس، اختلال در نعوذ، عدم توانایی برقرار راحتی، اعتیاد به فیلم‌های مستهجن، عدم تحریک‌پذیری، فانتزی‌‎های غیرعادی و غیره، انواع مشکلاتِ جنسی هستند که برخی از آن‌ها بیشترین مراجعان به مشاور جنسی را دارند. در مشاوره جنسی رایگان می‌توان انواع این مشکلات را مطرح کرد. 

تفاوت در تمایل جنسی

طبق آمارهای جهانی، در دو سوم زوجین، تمایل جنسی در میانِ مردان بیشتر از زنان و در یک‌سوم دیگر این رابطه معکوس است. در هر دو حالت، این تفاوت در امیال جنسی، باعث می‌شود زندگی زناشویی به چالش کشیده شود

هماهنگ‌نبودن سلایق جنسی

این واقعیتی انکار نشدنی است که سلایق جنسی در دنیای امروز دستخوش تغییر و تحولاتی اساسی است. زوج‌های زیادی به  سکس‌تراپ‌ها مراجعه می‌کنند و درباره توقعات جنسی غیرقابل پذیرش از سمت همسرشان، تفاوت نظر در شروع و پایان رابطه و هر مشکل دیگری که نشان‌دهند فاصله زیادی سلیقه جنسی است سخن می‌گویند.

مشکلات جنسی پزشکی

زود انزالی یکی از مشکلات عمده‌ای است که زوج‌های زیادی را به مطب‌های روان‌پزشکان یا سکس‌تراپ‎‌ها می‌کشند. هرچندکه مشکلات جسمی مربوط به همین مورد نیست، دیرانزالی و موارد دیگر نیز قابل حل هستند.

میل جنسی کم به دلیل دارو یا مشکلات بدنی

علل احتمالی این عارضه عبارتند از سابقه شخصی، شرایط پزشکی، عوارض جانبی دارو، تستوسترون پایین، مشکلات ارتباطی یا سایر فشارهای زندگی که با روش‌های موثری قابل برگشت است.

درد زنانه

علل احتمالی برای این مشکلِ به ظاهر ساده اما بسیار شایع وجود دارد، مثلِ شرایط پزشکی، اضطراب، تنش‌های ارتباطی، قرص‌های جلوگیری از بارداری یا سابقه ترومای جنسی. 

خشونت جنسی

کم نیستند افرادی که در یک رابطه جنسی مورد خشونت‌های آگاهانه یا ناآگاهانه مثل اجبار به برقراری رابطه یا شکلی خاصی از آن قرار می‌گیرند. بدون شک تعریف تجاوز جنسی تنها به خارج از روابط یک زوج یا رابطه زناشویی محدود نمی‌شود.

مشاوره جنسی تلفنی

مشاوره جنسی رایگان می‌تواند به صورت مشاوره تلفنی انجام بگیرد.  در این شیوه، پس از ریشه یابی مشکل، زوج‌ها یا یکی از طرفین رابطه می‌تواند با انجام تمریناتی به خود کمک کنید. راه‌حل‌های زیر می‌تواند در یک مشاوره جنسی تلفنی به افراد داده شود:

    • تمرین ارتباط با همسر
 • انجام تکنیک‌های ذهن آگاهی، کند کردن حرکات و تمرکز بر احساس در زمان رابطه جنسی
 • مطالعه و مشاهده ویدئوهای آموزشی در مورد سلامت جنسی
 • تغییر نحوه رفتار با همسر چه به لحاظ جنسی و غیر جنسی

مشاور جنسی تلفنی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ (h3)

 • احساس راحتی با او داشته باشید و در کنار او امنیت را حس کنید.
 • ارزش های فرهنگی، مذهبی و فردی شما را درک کند.
 • شما را تشویق کند که صریح و راحت حرف بزنید.
 • اعتماد به نفستان را تقویت کند.
 • مهارت‌های مدیریت اضطراب را به شما بیاموزد.
 • در درمان تروما، هویت جنسی، و سابقه تجاوز تخصص داشته باشد.
 • بدون قضاوت درباره مشکلتان با شما صحبت کند.
 • اطلاعاتش به روز و در آموزش‌های مرتبط شرکت کرده باشد.

در کنار این ویژگی‌ها، یک پلتفرمِ آنلاین ارائه دهنده مشاوره جنسی باید ویژگی‌هایی داشته باشد تا شما بتوانید بدون دغدغه اقدام به استفاده از خدمات روان‌شناختی بکنید. حفظ محرمانگی کاربران یا مراجعان، پشتیبانی باکیفیت که به بهترین نحو مراجع را به مشاور مناسب ارجاع بدهند، انسان‌محور عمل کردن و دریافت هزینه معقول، این ویژگی‌ها را شامل می‌شوند.

شما می‌توانید از مطالب تخصصی روان‌شناسانه و نظرات متخصصان ما در وبلاگ سیمیاروم به صورت رایگان استفاده کنید تا مشکلات جنسی در رابطه‌تان را تا حدودی بهبود ببخشید.

همچنین پلتفرم مشاوره آنلاین سیمیاروم، باکیفیت‌‌ترین و قابل اعتمادترین مشاوره‌های جنسی را برای افراد مختلف برگزار می‌کند؛ ایرانیانِ خارج از کشور می‌توانند از طریق این پلتفرم از بهترین متخصصان ایرانی که فرهنگ مشترکی با آن‌ها دارند بهره‌مند شوند. همچنین این شکل از مشاوره جنسی می‌تواند به همه افرادِ دیگری که داخل ایران هستند و به دلایل مختلف شخصی و اجتماعی نمی‌توانند از مشاوره حضوری استفاده کنند، بسیار مفید است.