مشاوره جنسی یا سکس تراپی آنلاین

مشکلات جنسی
رفع صحیح نیاز جنسی و داشتن یک رابطه جنسی موفق، سهم زیادی در کیفیت زندگی فردی و زندگی مشترک دارد: از جمله، فشار خون طبیعی، سلامت قلب، کاهش استرس و رابطه عاطفی بهتر. اختلال در رابطه جنسی می‌تواند باعث شروع اختلافات زناشویی، از بین رفتن اعتماد به نفس، اختلالات روانی و دیگر اثرات منفی شود. سکس تراپی رویکردی یکپارچه در درمان و حذف این چالش‌هاست و به ما کمک می‌کند تا راهی به سمت یک زندگی جنسی سالم و شادتر پیدا کنیم.

چه زمانی باید به مشاوره جنسی مراجعه کنیم؟

موضوعاتی که چه در صورت تاهل و چه در صورت تجرد؛ بهتر است در صورت بروز آن، به مشاور مراجعه کنیم، عبارتند از:

 • کاهش یا افزایش میل جنسی
 • انزال زودرس و اختلال در نعوظ
 • مشکلاتی در ارضا شدن زنان
 • عدم تطابق سلایق جنسی
 • وسواس در رابطه جنسی
 • انحرافات جنسی
 • اعتیاد به تماشای فیلم‌های مستهجن یا پورنوگرافی
 • فانتزی‌های جنسی غیر معمول
 • رابطه جنسی خارج از ازدواج
 • برقراری اولین رابطه جنسی
 • عدم توانایی برقراری رابطه
 • خشونت جنسی
تست جنسی(عملکرد جنسی)

سکس‌تراپی (مشاوره جنسی) چیست؟

سکس‌تراپی که ممکن است در قالب مشاوره زناشویی ارائه گردد، نوعی روان درمانی است که مسائل مربوط به سلامت روان و یا نگرانی‌های عاطفی در مورد عملکرد و تمایلات جنسی را مورد بررسی قرار می‌دهد. این مسائل به طور معمول با کمک یک متخصص و سکس‌تراپیست بررسی می‌شوند.
مشاوره آنلاین با بهترین مشاوران فارسی زبان
جلسه پیش مشاوره رایگان
رزرو وقت مشاوره
دکتر حمید مهرابی
مشاوره آنلاین با بهترین مشاوران فارسی زبان
جلسه پیش مشاوره رایگان
رزرو وقت مشاوره
دکتر حمید مهرابی

در جلسات سکس‌تراپی چه می‌گذرد؟

 • یاد می‌گیریم نیازهایمان را شفاف‌تر بیان کنیم
 • درک بهتری از نیازهای خود پیدا می‌کنیم.
 • نیازهای شریک عاطفی‌مان را بهتر درک می‌کنیم.
متاسفانه بسیاری از زوجین از شنیدن واژه درمان جنسی هراس دارند. زوجین زیادی از حرف زدن یا توضیح دادن مسائل جنسی خود پیش روی دیگران خجالت زده می‌شوند؛ اما توجه کنید که در جلسات سکس تراپی، همه چیز مانند یک مشاوره عادی است، احساسات شما قضاوت نمی‌شود، سکس تراپیست یک مشاور معمولی مانند دیگر مشاوران است، بدن شما لمس نخواهد شد، معاینه‌ای صورت نمی‌گیرد، لزومی برای برهنه شدن وجود ندارد و گذشته شما در مقابل شریک جنسی‌تان فاش نخواهد شد؛ پس جای نگرانی نیست.

مشاوره جنسی برای ایرانیان خارج از کشور

فرهنگ یکی از عواملی است که روی باورهای جنسی اثر دارد و باورهای جنسی نیز می‌توانند بر نیازهای جنسی تاثیر بگذارند. از طرفی دو شریک جنسی با دو نگاه متفاوت به رابطه جنسی، نیاز دارند تا تفاوت‌ها را درک کرده و در راستای ساختن یک رابطه پرشور و سالم با کمترین مشکلات، بکوشند. به همین دلیل مهاجرت می‌تواند تاثیر زیادی روی نیازها و عملکرد جنسی خواهد داشت و دو شریک جنسی از دو فرهنگ متفاوت ممکن است چالش‌های زیادی در این مسیر داشته باشند.
مشاوره جنسی آنلاین سیمیاروم با همکاری چند تن از سکس تراپیست‌های برتر ایرانی، با این نگاه که بتواند به افراد و زوجینی که از ایران مهاجرت کرده و دچار چالش‌های جنسی فردی و بین فردی شده‌اند، یاری رساند. لازم است بدانید بعد از رزرو جلسه مشاوره در سیمیاروم یک جلسه پیش‌مشاوره رایگان برای شما در نظر گرفته شده است تا بتوانید دورنمایی از مسیر مشاوره خود داشته و با راهنمایی کارشناسان ما با مناسب‌ترین مشاور طبق ترجیحات خود و مطابق با مساله، ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول مشاوره جنسی

نه همیشه. این بستگی به مسئله شما و تشخیص تراپیست دارد. مسائل جنسی تنها مربوط به زوجین نمی‌شود؛ می‌توانید سکس تراپی را به تنهایی انجام دهید، صرف نظر از این‌که مجرد هستید یا در رابطه‌ای قرار دارید یا ازدواج کرده‌اید. حتی اگر شریک جنسی شما تمایلی به مراجعه نداشته باشد، شما می‌توانید به تنهایی مراجعه کنید و اطلاعات کسب کنید. سپس می‌توانید با دیدگاه‌های جدید در مورد مشکل و مسائل خود به خانه بازگردید و مسیر موفقیت را طی کنید.

بله. مشاوره تصویری کمک می‌کند شما نزدیک‌ترین حالت را به مشاوره حضوری تجربه کنید. همچنین کیفیت مشاوره به حضور شما و تراپیست در کنار هم بستگی ندارد و از مسافت دور هم با توجه به مهارت و تخصص تراپیست، می‌توانید با انجام تمرین‌ها و به کار بردن راهکارها، بهترین مشاوره را تجربه کنید.

به صورت کلی خیر. اما این بستگی به رویکرد درمانی، نوع مساله و تشخیص تراپیست دارد. دارو درمانی برای مرحله‌ای است که تکالیف مشاوره، نتیجه مطلوب را نداشته باشند.

اگر دلایل خود را به صورت شفاف به او بیان کنید و بگویید که مشاوره جنسی می‌تواند مشکلات رابطه شما را حل کرده و هر دو یک رابطه پرشور را تجربه کنید، به قانع کردن او نزدیک‌تر خواهید شد.

رزرو مشاوره آنلاین جنسی با روانشناسان خبره سیمیاروم

مشاوره جنسی آنلاین به همان روشی که در مشاوره حضوری، انجام می‌شود، صورت می‌گیرد. از طرفی مزیت مشاوره جنسی آنلاین بر حضوری این است که شما در یک محیط شخصی و امن مانند خانه یا اتاق کارتان نیز می‌توانید با مشاور خود صحبت کنید و این کمک می‌کند که راحت‌تر باشید. البته این تضمین باید از جانب مشاور یا پلتفرمی که از آن استفاده می‌کنید، داده شود که محتوای جلسات شما ضبط نشده و حریم خصوصی بر اساس استانداردها رعایت شود.
در انتخاب تراپیست مناسب نیاز به کمک دارید؟
می‌توانید جهت انتخاب تراپیست مناسب با ما یک جلسه پیش‌مشاوره رایگان داشته باشید.