تست اختلال عملکرد جنسی

رضایت جنسی فاکتور مهمی در رسیدن به رضایت از زندگی زناشویی و دوام ازدواج است. تست اختلال عملکرد جنسی کمک می‌کند که در مورد میل جنسی خودمان آگاهی بیشتری پیدا کنیم و وجود اختلالات جنسی مربوط به تمایل، برانگیختگی، ارگاسم و درد را در خودمان ارزیابی کنیم. همچنین ضمن درک بیشتر از خواسته‌های خود در زندگی زناشویی، نقاط ضعف رابطه را برطرف کنیم و در مسیر بهبود رابطه قدم برداریم.

آیا داشتن اختلال جنسی خطرناک است؟

همه افراد ممکن است در برهه‌ای از زندگی خود دچار یکی از اختلالات جنسی شوند. پس این چیز غیر عادی‌ای نیست. تحقیقات نشان داده‌اند که تقریباً همه افراد حداقل یک مرتبه چنین مشکلی را در زندگی خود تجربه کرده‌اند. این مسأله زمانی به اختلال تبدیل می‌شود که به حالت غالب در زندگی بدل شود. چطور متوجه شویم که امیال و فانتزی‌های جنسی ما در محدوده طبیعی قرار دارد یا به سمت اختلال رفته است؟ تست اختلال عملکرد جنسی برای شناسایی این مشکلات و تفکیک آن‌ها از حالت‌های عادی میل جنسی است. 

انجام تست اختلال جنسی، برای تصمیم‌گیری در رابطه، کافی است؟

فعالیت جنسی بعد مهمی از کیفیت زندگی است. محققان دریافته‌اند که نیازهای اساسی روانشناختی هر کس توسط چهار عامل روان پویشی برآورده می‌شود: دلبستگی، خودمختاری، هویت جنسی و عزت نفس. از آنجا که بیماری‌های روانی می‌توانند بر سلامت جنسی ما تأثیر بگذارند، این موضوع به بررسی و تست‌های بیشتری جهت اثبات وجود مشکلات جنسی و ویژگی‌های شخصیتی مرتبط نیاز دارد. پس بعد از انجام تست، می‌توانید با یک روانشناس یا یک سکس تراپیست صحبت کنید. همکاران ما در تیم پشتیبانی شما را برای رزرو جلسات راهنمایی می‌کنند.

معرفی تست اختلال عملکرد جنسی

تست اختلال عملکرد جنسی در 19 سوال طراحی شده است و با مقیاس لیکرت از «همیشه» تا «هرگز» تجربیات جنسی ما را بررسی می‌کند. از آنجایی که هر کس ممکن است مقداری نوسان و مشکل را در ارتباط جنسی خود در طول زندگی تجربه کند، برای افزایش دقت این تست لازم است که هنگام پاسخگویی تجربیات جنسی‌مان، طی 12 ماه گذشته را در نظر بگیریم و گزینه‌ای را انتخاب کنیم که به درست‌ترین شکل میل جنسی ما را در طول این مدت نشان می‌دهد. 

از کجا بدانیم یک رفتار جنسی عادی است یا به اختلال تبدیل شده است؟

تفکیک نقطه عادی میل جنسی از وضعیت اختلال برای ما ممکن نیست، به ویژه آنکه اغلب افراد تمایلات خود را طبیعی می‌دانند و نسبت به چنین مشکلاتی بینش کافی ندارند. تحلیل درست این تست توسط یک روانشناس یا روانپزشک در جلسات مشاوره جنسی یا سکس تراپی ممکن است. می‌توانیم با استفاده از راهکارهای پیشنهادی کیفیت زندگی جنسی خود را ارتقا دهیم تا به رضایت بیشتری در ازدواج دست پیدا کنیم. حتی اگر امکان شرکت در جلسات حضوری ندارید، می‌توانید از مشاوره جنسی آنلاین استفاده کنید. توجه داشته باشید هیچ سکس تراپیستی در جلسه مشاوره معاینه فیزیکی انجام نمی‌دهد.