تست اضطراب همیلتون

انجام دادن تست اضطراب همیلتون کمک می‌کند که از میزان و شدت اضطراب در زندگی خود، باخبر شویم. اضطراب ما یک حالت روانی معمولی، نوعی انگیزه، پاسخ به موقعیتی خاص، یک ویژگی شخصیتی یا اختلالی است که باید درمان شود؟ 

چه زمانی اضطراب نگران کننده است؟

اگر اضطراب به نحوی باشد که در زندگی روزمره اختلال ایجاد کند، مشکل بزرگی به شمار می‌رود. چگونه می‌توانیم بفهمیم که از مرز نگرانی‌های ساده روزمره به محدوده اضطراب بالینی رسیده‌ایم؟ تست اضطراب همیلتون راهی برای شناسایی اضطراب ناسالم و سنجش شدت آن است.

کاربرد تست اضطراب همیلتون

انجام دادن تست اضطراب به تنهایی، کمکی به بهبود کیفیت زندگی نخواهد کرد. برای ارزیابی شدت علائم اضطراب در کودکان و بزرگسالان، این تست معمولاً پیش از شروع دوره درمان برای مشخص شدن وضعیت، داده می‌شود. سپس، بنا به تشخیص درمانگر ممکن است از آن در طول دوره درمان نیز استفاده شده تا میزان پیشرفت ارزیابی شود. ارزیابی مجدد توسط تست اضطراب همیلتون به درمانگر کمک می‌کند تا در صورت عدم بهبودی، راهکارها را تغییر دهد یا درمان دیگری را انتخاب کند. بنابراین، این مشاوره و روان درمانی صحیح است که در کنار نتایج تست به ما کمک می‌کند تا زندگی آرام‌تری را تجربه کنیم. برای دریافت مشاوره، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

معرفی تست اضطراب همیلتون

در سال 1959، مکس همیلتون ابزاری برای اندازه‌گیری اضطراب تدوین کرد. در آن زمان، تشخیصی تحت عنوان اختلال اضطراب فراگیر وجود نداشت، اما این مقیاس بسیاری از علائم آن را اندازه‌گیری می‌کند. پزشکان و روانشناسان از مقیاس اضطراب هامیلتون یا HAM-A برای تعیین شدت علائم یا میزان پیشرفت مراجعه کننده، در دوره درمان استفاده می‌کنند. با پاسخ به این پرسشنامه 14 عبارتی، می‌توانید شدت اضطراب خود را ارزیابی کنید.