بهمن ۴, ۱۴۰۰
روش برخورد با افراد حق به جانب

روش هایی برای تحمل کردن افراد حق به جانب

داشتن رابطه با افرادی که همیشه حس می کنند حق با آنهاست، به خصوصی زمانی که راهی برای دوری از آنها وجود ندارد، بسیار دشوار است. شاید کسی را می شناسید که دائما نظرات خود را حتی وقتی می داند کاملا اشتباه می کند به شما تحمیل می کند. احتمالا تلاش می کند شما را در مباحثه شکست دهد یا جلوی دیگران برای شما تعیین می کند که چطور باید زندگی کنید. چطور می توان جلوی عصبانیت خود را در این مواقع گرفت، و در عین حال نظرات خود را نیز حفظ کرد؟ روش تحمل کردن افراد حق به جانب چگونه است؟

تحمل کردن افراد حق به جانب:

 زمانی که با رفتارهایی حق به جانب روبه رو می شوید که باعث می شوند کنترل خشم خود را از دست بدهید، از تکنیک های زیر برای تحمل کردن افراد حق به جانب استفاده کنید:

 

به دنبال تشخیص اختلالات شخصیتی فرد نباشید:

شاید فکر کنید که فقط یک فرد خودشیفته می تواند تنها نقطه نظرات خود را قبول داشته باشد. بنابراین فردی که دائما در حال بحث کردن و متقاعد کردن شماست، احتمالا دچار ویژگی هایی از قبیل خودپسندی و خودخواهی است. البته این امر محتمل است، اما از آنجا که هیچ رابطه ای کامل نیست، شاید فرد اصلا دچار هیچ گونه اختلالی نباشد.

 

رفتارهای فرد مورد نظر از هوش هیجانی پایین نشات می گیرد:

درک نقش هوش هیجانی در روابط بین فردی اولین گام در تحمل کردن افراد حق به جانب است. بنابراین شاید لازم باشد در برخورد با این دسته افراد شفاف تر باشید و احساسات خود را به طور واضح تر به آنها نشان دهید.

 

رفتارهای فرد حق به جانب از هوش هیجانی پایین نشات می گیرد

 

پا پس نکشید:

اینکه دائما مجبور باشید از نقطه نظرات خود دفاع کنید و در رابطه ای قرار داشته باشید که دائما با شما مخالفت می شود، مطمئنا ناراحت کننده است. اما اگر با کنترل واکنش های خود نشان دهید که از هوش هیجانی بهتری برخوردار هستید، می توانید الگوی خوبی برای این فرد و رفتار وی در آینده باشید.

 

پیش از آنکه به این نتیجه برسید که فرد مقابل خطاکار است، آیینه ای پیش روی خود قرار دهید:

افرادی که دائما در تلاش برای ثابت کردن حقانیت خود هستند و می خواهند ثابت کنند شما اشتباه می کنید، باعث می شوند شما حالت دفاعی به خود بگیرید. اما این احتمال وجود دارد که شاید در آنچه می شنوید ذره ای از حقیقت نهفته باشد. شما این شما هستید که به کمی تغییر نیاز دارید.

مطالب مرتبط
افزایش امید به زندگی و 9 راهکار برای حس بهتر

 

پنجره تعامل را باز بگذارید:

بودن در کنار فردی که دائما به شما حس بی کفایتی می دهد جالب نیست. شاید ترجیح می دهید کلا از بودن در کنار چنین فردی دوری کنید. با این حال، این احتمال وجود دارد که گزینه دیگری نداشته باشید. سعی کنید با افرادی که بخشی از خانواده، محل کار و در همسایگی شما هستند، نقطه اشتراکی بیابید. این احتمال وجود دارد که پس از مدتی توافقات بیشتری بین شما صورت گیرد.

افرادی که دائما حق به جانب هستند و تردید در نشان دادن این امر به شما ندارند، می توانند چالش بزرگی بر سر رابطه مثبت باشند. در مسیر یادگیری روش تحمل کردن افراد حق به جانب به تدریج هوش هیجانی شما نیز رشد و تقویت پیدا می کند.

 

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + یک =