10 تیر 1401

9 پیشنهاد جالب برای داشتن رابطه ای عاشقانه و موفق

1/5 - (1 امتیاز)

چگونه رابطه‌ ای سالم داشته باشیم؟

9 پیشنهاد جالب برای داشتن رابطه ای عاشقانه و آرام

 تنها عشق برای ازدواج کافی نیست و داشتن یک رابطه عاشقانه و موفق، نیازمند داشتن تجربه، صبر، تلاش و دانستن تکنیک هایی موثر است. در ادامه با 9 تکنیک اصلی برای رسیدن به این هدف آشنا میشویم.

تکنیک های رابطه آرام و عاشقانه

1. نقاط مثبت همسر خود را ببینید.

تکنیک 1 : دیدن نقاط مثبت همسر
رفتارها و ویژگی های مثبت همسرتان را به زبان بیاورید و او را بابت این خصایص تحسین کنید. همیشه به دنبال بهانه ای باشید تا به او بگویید که چقدر برایتان عزیز است و  عاشقانه دوستش دارید. هرگز تصور نکنید که گفتن “دوستت دارم” تکرار واضحات است.

2. چیزهای کوچک را فراموش نکنید.

استفاده از کلماتی مانند “لطفا” و “ممنونم” گرچه به ظاهر کوچک و بی اهمیت می آیند اما در بلند مدت اثرات قابل توجهی بر کیفیت و دوام رابطه دارند. حالا این الفاظ می توانند به فراخور ادبیات مورد استفاده بین شما و همسرتان تغییر کنند. “متشکرم” یا “دمت گرم” فرقی ندارد! مهم این است که علاوه بر رفتار و اعمال محبت و احترام را در کلام هم به همسرتان نشان دهید.

3. در هنگام بروز مشکل، یکدیگر را به چالش نکشید، “مشکل” را به چالش بکشید!

در زندگی مشترک تعارض امری عادی است و حتی از نشانه های سلامت یک رابطه است. بنابراین اگر مشکلی پیش می آید، نگران نشوید و به جای نگرانی مهارت حل مساله را بیاموزید. تمرین کنید تا بتوانید در آرامش مسایل را حل و فصل کنید. در این مواقع فقط کافی است به جای ترور شخصیت یا تمسخر و استهزای همسر با صبر و احترام به تمام حرف های او گوش دهید و سپس با آرامش به “مشکل” رسیدگی کنید.

مطالب مرتبط
فراموش کردن عشق قدیمی: راهی برای ادامه زندگی

4. قانون های جالب برای رابطه تان ابداع کنید!

مثلا می توانید با هم قرار بگذارید که هنگام بروز مشکل هر کس برای حل مساله پیش قدم شد، مستحق دریافت جایزه از سوی شخص دیگر است! پس دفعه‌ی بعد اگر کمی دیر جنبیدید و در هنگام بروز کدروت همسرتان قبل از شما، برای حل مشکل پیش قدم شد، یادتان نرود تا با چند شاخه گل زیبا از او تشکر کنید.

5. خاطرات شیرین اول آشنایی تا را مرور کنید.

هر از گاهی به کافه ای بروید که برای اولین بار در آن جا همدیگر را ملاقات کرده بودید. اگر امکانش بود روی همان صندلی ها بنشینید و خاطرات عاشقانه ی آن روز را با هم مرور کنید و هر کدام از احساسی که در آن زمان نسبت به فرد مقابل داشتید بگویید. در مورد ویژگی هایی که باعث شدند تا به همسرتان علاقه مند شوید با او صحبت کنید.

6. با همدیگر ورزش کنید.

تکنیک 6 : با هم ورزش کردن
مطالعات نشان می دهد که زوج هایی که با هم ورزش می کنند، نه تنها از سلامت جسمانی بیشتری بهره مند می شوند بلکه میزان رضایتمندی آنها از ازدواجشان نیز بالاتر می رود. این کار در افزایش عشق و علاقه و احساس مثبت بین زوجین تاثیر قابل توجهی دارد.

7. غذایتان را با هم بخورید.

خانواده هایی که با هم غذا می خورند، با هم می مانند! سعی کنید حتی اگر شاغل هستید حداقل برای خوردن یک وعده ی غذایی در روز با همسرتان وقتی پیدا کنید. بعضی از سنت ها مانند نشستن سر یک سفره و با هم غذا خوردن، از آن دست سننی هستند که بهتر است به دست فراموشی سپرده نشوند.

مطالب مرتبط
تماشای فیلم های مستهجن توسط همسر

 

8. آسان گیر و شوخ طبع باشید و بخندید.

تکنیک 8 : آسان گیر و شوخ طبع بودن برای موفقیت رابطه

خنده تمام بدن را به آرامش در می آورد و بعلاوه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. Lasely Lyle ، نویسنده ی کتاب “در مسیر رسیدن به خوشبختی بخندید”، معتقد است که عمل فیزیکی خنده، حتی اگر خنده از سر اجبار باشد، باعث ایجاد احساس خوشایند در انسان می شود. پس اگر در حل مسایل زندگی مشترک تمام راه حل های منطقی که می دانستید را به کار گرفتید و همچنان نتیجه نداد، سخت نگیرید و بخندید.

گفت آسان گیر بر خود کارها کز رو طبع

سخت می‌گردد جهان بر مردمان سخت کوش

پیشنهاد می‌کنیم به مشاوره روابط عاطفی مراجعه کنید.

.
9. این مطلب را با همسرتان به اشتراک بگذارید! :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 4 =