3 خرداد 1401
ازدواج با قربانی تجاوز جنسی

ازدواج با قربانی تجاوز جنسی

3.2/5 - (4 امتیاز)

حرف زدن در مورد بعضی چیزها با همسر خیلی سخت است. نمی شود در مورد هر چیزی حرف زد. یکی از سخت ترین رابطه ها ازدواج با قربانی تجاوز جنسی است. خداوند انسان را موجودی آفریده است که به رابطه جنسی و صمیمیت با همسر علاقه دارد. رابطه جنسی برای ما نه تنها روشی بری تولید مثل، بلکه راهی برای ابراز عشق به کسی است که همسرمان است. اما این کار برای قربانیان تجاوز جنسی ساده نیست و حتی حرف زدن در مورد آن هم برای هر دو طرف سخت است.

ازدواج با قربانی تجاوز جنسی: رازی از گذشته

اینکه متوجه شوید با فردی وارد رابطه شده اید که قربانی تجاوز جنسی، چه در کودکی یا در بزرگسالی شده است، شاید بزرگترین شوکی است که می تواند به شما وارد شود. شاید اولین واکنشتان آن باشد که چرا خیلی وقت پیش به شما نگفت. اما باید بدانید این شخصی ترین، محرمانه ترین و بزرگترین راز یک قربانی تجاوز است. در واقع، هیچ وقت زمان خوبی برای گفتن جمله ای مثل این نیست که «راستی، وقتی نه سالم بود، به من تجاوز شد.». این چیزی است که گفتنش هیچ وقت ساده نیست، به غیر از آنکه هیچ کس چنین راز بزرگی را در روزهای اول، وقتی هنوز تداوم رابطه مشخص نیست، با کسی در میان نمی گذارد.

همسرتان با نگفتن این راز بزرگ قصدی برای فریب دادن شما نداشته است. بلکه او هنوز خودش هم با این مشکل کنار نیامده، فرقی ندارد چند سال از حادثه گذشته باشد، او پر از درد، شرم و ترس از طرد شدن است.

بهتر است بدانید هر حسی که شما از شنیدن این راز داشته اید، برای همسرتان صدها برابر بدتر بوده است.

یکی از غلط ترین کارهایی که افراد پس از افشای این راز انجام می دهند، این است که صرفا روی ندانستن این موضوع تا امروز تمرکز می کنند. در عوض، شما به عنوان فردی که تجربه ازدواج با قربانی تجاوز جنسی دارید، باید روی این موضوع تمرکز کنید که به هر حال اکنون این راز افشا شده و این فرصتی برای بهبودی همسرتان است.

مطالب مرتبط
تغییر دادن همسر بعد از ازدواج

همه چیز پیش از آنکه ساده شود، برای هر دو شما سخت می شود. اما بهتر است بدانید همراهی شما در این راه و کمک به بهبودی همسرتان باعث می شود که این حادثه تلخ در نهایت باعث تقویت رابطه شما دو نفر شود.

ازدواج با قربانی تجاوز جنسی: جدایی؟

به عنوان همسر یک قربانی تجاوز، به یاد داشته باشید که در طی کردن مسیر بهبودی آنچه همسرتان بیش از همه به آن نیاز دارد درک و عشق بی قید و شرط شماست. این بدان معنی است که به او نشان دهید برای همیشه دوست وفادار او باقی خواهید ماند.

کمترین کاری که در این راه می توانید برای او انجام دهید این است که حرمت و آبروی او را نگه دارید. قربانیان تجاوز، هر چند خود مقصر چنین حادثه ای نیستند، اما با شرم و تحقیر سنگینی دست و پنجه نرم می کنند. شاید پس از باخبر شدن از موضوع، با خشم یا ناامیدی با همسرتان رفتار کرده اید که تا حدی طبیعی و قابل درک است. اما باید بتوانید روی رفتارتان مسلط شوید. هر چند توصیه می کنیم از یک مشاور برای بازسازی رابطه خود کمک بگیرید، اما اگر نمی توانید با مسئله ازدواج با قربانی تجاوز جنسی کنار بیایید، کمترین کمکی که می توانید به او بکنید آن است که دوستانه و در کمال احترام از او جدا شوید. باز کردن مسئله و افشای آن برای عموم، قربانی را با مشکلات بیشتری روبه رو می کند که اصلا منصفانه نیست.

ازدواج با قربانی تجاوز جنسی

ازدواج با قربانی تجاوز جنسی: کمک به بهبودی قربانی

به همسرتان اطمینان دهید که عاشق او هستید و هر چیزی در مورد دردهای خود بگوید ایرادی ندارد. او می ترسد که شما از او متنفر شوید. با حادثه ای که برای او اتفاق افتاده است، ابزار همدردی و درک کنید. اگر مایل است، او را در آغوش بگیرید. بسیاری از قربانیان دوست دارند توسط فردی که رازشان را برای او افشا کرده اند در آغوش گرفته شوند. اما برخی دیگر در زمان حرف زدن در مورد تجاوز جنسی، مایل به لمس شدن نیستند.

مطالب مرتبط
رفیق بازی همسر چه راهکاری دارد؟

در مورد موضوع اطلاع کسب کنید:

هر ترومایی، بر ذهن، روح و بدن تاثیر می گذارد و واکنش های مختلفی در فرد ایجاد می کند. شما باید تا حد ممکن در مورد تبعات روانی تجاوز جنسی به قربانی و روش های کمک به قربانی اطلاعات کسب کنید.

اجازه دهید همسرتان چیزی را برای شما تعریف کند که صلاح می داند:

حرف زدن در مورد تجاوز جنسی یکی از سخت ترین لحظات هر قربانی است. لازم است که به همسرتان فضا و فرصت کافی را بدهید تا در این مورد حرف بزند. از او سوال نپرسید. در مورد تجربه و دردی که کشیده است حرفی نزنید. خواهان جزئیات نباشید و او را مواخذه نکنید. کنترل بحث را به او بدهید و اجازه دهید در مورد چیزی حرف بزند که می تواند.

به نیازهای همسرتان احترام بگذارید:

قربانیان معمولا نیازهایی دارند که برای دیگران عجیب به نظر می رسند. برای مثال، اگر همسرتان می خواهد تمام پرده ها کشیده شوند و درها قفل شوند، در این مورد با او بحث نکنید. احترام به نیازهای قربانی به او کمک می کند که به تدریج خاطرات حادثه را مدیریت کند و احساس راحتی بیشتری کند.

رابطه جنسی چطور می شود؟

درصد زیادی از قربانیان جنسی پس از حادثه با برقراری رابطه جنسی با همسرشان دچار مشکل می شوند. یک همسر همدل و همراه بودن بدین معنی است که باید تا مدتی رابطه جنسی را فراموش کنید. هر چند سخت است، اما این برای سلامت روان همسرتان و سلامت زندگی مشترکتان لازم است.

رابطه شما به فداکاری و درک بالای شما نیاز دارد. در این مسیر به کمک یک مشاور، روانشناس و درمانگر جنسی نیاز خواهید داشت. مطمئن باشید با صبوری و درک شما، همسرتان به زودی به یک زندگی جنسی سالم و طبیعی باز می گردد.

با هم جشن بگیرید:

بهبودی قربانی تجاوز شامل گام های زیادی، کوچک و بزرگ، می شود. شما باید هر پیشرفتی را زیر نظر داشته باشید و همسرتان را به خاطر آن تشویق کنید. حتی پیشرفت های کوچک را نیز جشن بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − سه =