25 فروردین 1403
میل جنسی مردان

میل جنسی زیاد مردان و 10 راه حل برای آن


خانه » سلامت جنسی » سلامت جنسی مردان » میل جنسی زیاد مردان و 10 راه حل برای آن

میل جنسی زیاد مردان و کلیشه‌های زیادی که  وجود دارد آنها را به شکل ربات‌های مشغول به سکس نشان می‌دهد. در کتاب‌ها، تلویزیون و داستان‌ها نشان داده می‌شود که مردان دیوانه رابطه جنسی هستند و زنان بیشتر به رابطه عاشقانه توجه دارند. در ادامه همه‌چیز را در مورد میل جنسی زیاد مردان بررسی می‌کنیم و به تفاوت میل جنسی در زنان و مردان اشاره می‌کنیم.

میل جنسی مردان

کلیشه‌هایی در مورد میل جنسی زیاد مردان

کدام کلیشه در مورد مردان درست است؟ میل جنسی در مردان چه تفاوتی با زنان دارد؟ بیایید نگاهی به برخی از رایج‌ترین این کلیشه‌ها داشته باشیم.

مردان تمام روز به رابطه جنسی فکر می‌کنند

تحقیقات نشان می‌دهند بسیاری از مردم واقعاً به این کلیشه باور دارند که مردان هر هفت ثانیه به رابطه جنسی فکر می‌کنند. این به معنی هشت هزار مرتبه فکر کردن به رابطه جنسی در 16 ساعت بیداری است. این در حالی است که مردانی که مورد تحقیق قرار گرفته‌اند به‌طور میانگین گزارش کرده‌اند که 19 بار در روز به رابطه جنسی فکر می‌کنند. زنان حدود 10 مرتبه به آن فکر می‌کنند.

پس مردان بیشتر از زنان به رابطه جنسی فکر می‌کنند؟ همین تحقیقات ثابت می‌کنند که مردان در مورد خواب و غذا نیز بیشتر از زنان فکر می‌کنند.


در بلاگ سیمیاروم مطالعه کنید: رابطه جنسی از نگاه مردان 


مردان بیشتر از زنان خود ارضایی می‌کنند

تحقیقات نشان می‌دهند حدود 48 درصد از زنان و 68 درصد از مردان خود ارضایی می‌کنند. همچنین، این تحقیق نشان می‌دهد بسیاری از بزرگ‌سالان، به‌ویژه زنان، حس منفی نسبت به این کار دارند.

مردان طی دو تا هفت دقیقه به انزال می‌رسند

مسترز و جانسون، دو تن از محققان مهم رابطه جنسی، 4 فاز را در رابطه جنسی ذکر کرده‌اند:

 • میل جنسی
 • برانگیختگی
 • ارگاسم
 • فرونشینی

تحقیقات این دو تن نشان می‌دهد که مردان و زنان هر دو این فازها را تجربه می‌کنند. اما طول هر فاز در هر یک از آنان متفاوت است. تعیین طول مدت آن در مردان و زنان و به‌ویژه در شرایط میل جنسی زیاد مردان دشوار خواهد بود. در برخی از افراد ورود به فاز میل جنسی تنها چند دقیقه و برای برخی دیگر چند ساعت طول می‌کشد.

رابطه عاطفی برای مردان اهمیت چندانی ندارد

بر اساس مدل فوق، میل جنسی برای هر کس متفاوت است. منبع آن نیز می‌تواند متفاوت باشد. تابوهای جنسی و ارزش‌ها موجب تغییر عامل تحریک در مردان و زنان می‌شود. بنابراین، نمی‌توان به‌طور دقیق گفت که برای مردان عشق اهمیتی ندارد.

میل جنسی زیاد مردان و مغز

هیچ‌گونه روش اندازه‌گیری عددی برای میل جنسی وجود ندارد و برای تعیین آن تنها از صفت بالا و پایین استفاده می‌شود.

 میل جنسی در مردان در دو ناحیه از مغز وجود دارد: قشر خاکستری مغز و سیستم لیمبیک. این بخش‌های مغز برای میل و عملکرد جنسی در مردان بسیار مهم است. آنها در واقع چنان مهم هستند که یک مرد می‌تواند به‌سادگی با فکر کردن یا خواب دیدن تجربه جنسی به ارگاسم برسد.

قشر مغز ماده‌ای خاکستری است که لایه بیرونی مغز را تشکیل می‌دهد. این بخشی از مغز شما است که وظیفه عملکردهای بالاتر مانند برنامه‌ریزی و تفکر را بر عهده دارد که شامل فکر کردن در مورد رابطه جنسی نیز می‌شود. هنگامی که شما برانگیخته می‌شوید، سیگنال‌هایی سرچشمه گرفته از قشر مغز می‌توانند با سایر قسمت‌های مغز و اعصاب ارتباط برقرار کنند. برخی از این اعصاب ضربان قلب و جریان خون به دستگاه تناسلی شما را تسریع می‌کند. همچنین فرایند نعوظ را ایجاد می‌کنند.

سیستم لیمبیک شامل بخش‌های مختلفی از مغز است: هیپوکامپ، هیپوتالاموس و آمیگدال و غیره. این قسمت‌ها درگیر احساسات ، انگیزه و میل جنسی هستند. محققان دریافتند که مشاهده تصاویر جنسی باعث افزایش فعالیت در آمیگدالای مردان نسبت به زنان می‌شود. با این حال ، بسیاری از قسمت‌های مغز درگیر پاسخ جنسی هستند، بنابراین این یافته لزوماً به معنای این نیست که مردان نسبت به زنان راحت‌تر برانگیخته می‌شوند. تستوسترون عامل دیگری است که باعث میل جنسی زیاد مردان می‌شود. سطح آن در صبح‌ها بیشتر از شب‌هاست و در طول عمر مرد نیز تغییر می‌کند. به صورتی که سطح آن در اواخر نوجوانی به بالاترین حد خود می‌رسد و پس‌ازآن به‌تدریج کاهش می‌یابد.

علت تحریک شدن زیاد مردان چیست؟

هورمون ها نقش مهمی در میل جنسی مردان دارند. افزایش تستوسترون تعداد دفعات تحریک شدن در مردان را افزایش می دهد. از سوی دیگر، هر چه فعالیت جنسی بیشتر شود، میزان تولید تستوسترون افزایش می یابد. این مسئله چرخه ای ایجاد می کند که می تواند باعث افزایش میل جنسی در مردان شود. برخی غذاها نیز در افزایش دفعات تحریک مردان نقش دارد. اگر رژیم غذایی شما پر از غذاهای افزایش میل جنسی است، تحریک جنسی بیشتری را تجربه خواهید کرد.

تنها مواد غذایی نیستند که باعث تحریک جنسی می شوند، نوشیدنی های الکلی نیز چنین خاصیتی دارند. اگرچه الکل در طولانی مدت توان جنسی را تخریب می کند، اما در ابتدا میل جنسی را افزایش می دهد. این بدان دلیل است که بازدارنده ها را از سر راه شما برمی دارند و باعث می شود بیشتر از زمان هوشیاری، احساس سرخوشی داشته باشید. تحریک جنسی زیاد موضوعی است که در مباحث علمی مورد اختلاف است. میل جنسی هر کسی منحصر به فرد است.

اگر از سطح تحریک و میل جنسی خود احساس نارضایتی می کنید یا متوجه شده اید که در زندگی اجتماعی و روزمره شما تداخل ایجاد کرده است، باید با سکس تراپیست مشورت کنید. متخصص می تواند مشخص کند که دلیل تحریک شدن زیاد شما در رابطه جنسی چیست و چطور می توان آن را به سطح متعادل بازگرداند. میل جنسی بالا ممکن است به دلیل تغییرات در سطح هورمون، سن، میزان فعالیت، کاهش سطح استرس یا قطع برخی داروها باشد.

روش‌های کاهش میل جنسی زیاد مردان

گاهی میل جنسی فرد به‌قدری زیاد است که خود او را نیز اذیت می‌کند چرا که فرد برای ارضای نیاز خود مجبور به خود ارضایی یا برقراری روابط جنسی متعدد می‌شود. مشکل زمانی جدی‌تر می‌شود که تفاوت میل جنسی فرد با همسرش زیاد باشد و این موجب بروز مشکل در زندگی شود.

در زندگی مشترک بیش‌فعالی جنسی و سردمزاجی، هر دو به یک اندازه ممکن است موجب فروپاشی زندگی یا خیانت شوند. بنابراین زوج باید تلاش کنند میل جنسی خود را به یکدیگر نزدیک کنند، بدین معنی که فرد سردمزاج به افزایش میل جنسی خود اقدام کند و فرد گرم‌مزاج برای کاهش میل جنسی‌اش تلاش کند.

روش‌های زیر می‌توانند برای کاهش بیش‌فعالی جنسی در مردان مؤثر باشند:

 • مشورت با پزشک و مصرف داروی کاهش میل جنسی در صورت نیاز
 • روان‌درمانی برای تغییر سبک زندگی و هدایت درست تفکر
 • دوری از محرک‌های جنسی مانند فیلم‌های پورن
 • پرهیز از پوشیدن لباس‌های تنگ
 • دوری از معاشرت با افرادی که باعث تحریک فرد می‌شوند
 • رو آوردن به فعالیت‌های سرگرم‌کننده
 • منحرف کردن ذهن
 • مسافرت، گردش، تفریح
 • افزایش فعالیت بدنی، ورزش و کوه‌نوردی
 • تغییر رژیم غذایی و پرهیز از مصرف مواد غذایی محرک هورمون‌های جنسی و افزایش میل جنسی
 • مصرف مواد غذایی مؤثر در کاهش میل جنسی
 • دریافت مشاوره جنسی و سکس‌تراپی در صورت دخیل بودن مسائلی مانند اعتیاد جنسی و بیش‌فعالی جنسی

با تفاوت در میل جنسی مرد و زن چه بکنیم؟

معمولاً مردان بیشتر شروع‌کننده رابطه جنسی هستند و کمتر به آن نه می‌گویند. زنان کمتر شروع‌کننده رابطه جنسی هستند و بیشتر به آن نه می‌گویند.

 این تفاوت در میل جنسی معمولاً طبیعی است و زوج می‌توانند آن را مدیریت کنند. مشکل از جایی آغاز می‌شود که میل جنسی یک نفر بسیار بالا و دیگر میل جنسی بسیار پایینی دارد. در واقع، سرد بودن یکی از زوجین، از دلایل رایج مراجعه به مشاوره زوج‌درمانی یا سکس‌تراپی است. همچنین، با عبور از مراحل مختلف زندگی مشترک، تفاوت در میل جنسی زوج ممکن است بیشتر شود. به نظر می‌رسد که تمام زوجین در مراحل مختلف زندگی خود دچار چالش‌هایی در مورد توافق بر سر تعداد و فواصل رابطه جنسی می‌شوند. برای مثال، زنان در دوره نامزدی، عقد، بارداری، پس از زایمان، دوره‌های ماهانه و برخی مشکلات عاطفی و روحی ممکن است میل جنسی پایینی داشته باشند. این در حالی است که در این دوره‌ها میل جنسی مرد به شکل قبل باقی می‌ماند.

خوشبختانه بسیاری از موارد تفاوت در میل جنسی مردان و زنان را می‌توان حل کرد. از گام‌های زیر برای حل مشکل میل جنسی زیاد مردان و بی‌میلی زنان استفاده کنید. تمامی این گام‌ها توصیه‌شده توسط سکس‌تراپ هستند، اما محدود به این نیست:

آیا خانم ها هم به اندازه مردان تحریک میشوند؟

تحقیقات اخیر نشان می دهد که میل جنسی در زنان و مردان ممکن است چندان متفاوت نباشد. محققان عنوان می کنند که معیار واقعی میل جنسی در هر دو جنس ممکن است به نحوه نگاه و ارزیابی ما از میل جنسی بستگی داشته باشد. ما عادت داریم که میل جنسی را به عنوان جرقه ناگهانی میل شدید جنسی برای داشتن رابطه جنسی ببینیم. و عادت داریم که میل جنسی را به روشی مشابه با تشنگی یا گرسنگی تجربه کنیم. با وجودی که برخی از افراد ممکن است میل جنسی ناگهانی و خود به خودی را تجربه کنند، این تنها شیوه عملکرد میل جنسی نیست. در واقع دو نوع میل جنسی متفاوت وجود دارد: خودانگیخته و پاسخگو. میل جنسی خود انگیخته همان چیزی است که ما بیشتر به آن عادت کرده ایم. در حالی که میل جنسی پاسخگو چیزی بسیار متفاوت است که به صورت فوری ظاهر نمی شود، بلکه با اعمال خاصی تحریک می شود. برای اینکه میل جنسی پاسخگو اتفاق بیفتد، باید توسط چیزی برانگیخته شود، شاید یک فانتزی جنسی، یک نگاه از سمت جنس مخالف جذاب یا لمس حسی. به طور کلی، مردان بیشتر میل جنسی خودانگیخته دارند، در حالی که زنان بیشتر به سبک میل پاسخگو تمایل دارند.


در بلاگ سیمیاروم مطالعه کنید: رابطه جنسی از نگاه زنان


میل جنسی خودانگیخته همان چیزی است که مردان تجربه می کنند، و انتظار می رفت که زنان نیز آن را تجربه کنند. به همین دلیل به غلط تصور می شود خانم ها به اندازه آقایان به میل جنسی پاسخگو نیستند. میل جنسی در زنان کمتر از مردان نیست. فقط الگوهای متفاوت و متغیری دارد. تحقیقات نشان می دهد که میل جنسی زنان بسته به چرخه قاعدگی آنها تغییر می کند. هنگامی که زنان اوج برانگیختگی جنسی خود را در طول دوره تخمک گذاری تجربه می کنند، میل جنسی آنها به اندازه مردان قوی است. تستوسترون هورمونی در مردان است که مسئول میل جنسی آنهاست و محققان پیش از این معتقد بودند که این هورمون در زنان نیز مسئول میل جنسی است.

با این حال، جدیدترین تحقیقات نشان می دهد که میزان تستوسترون هیچ تفاوتی در میل جنسی زنان ندارد. صمیمیت با شریک زندگی، در واقع، یکی از رایج ترین الزامات بسیاری از زنان برای تحریک جنسی است. میل جنسی در زنان به احساس آنها نسبت به خود و بدنشان نیز بستگی دارد. وقتی زنی خود را جذاب می بیند، تمایل بیشتری به برقراری رابطه جنسی دارد. زنان می خواهند که همسرشان به آنها تمایل داشته باشند تا از نظر جنسی برانگیخته شوند. در واقع، این یکی از رایج ترین فانتزی های جنسی زنان است. تمام این تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ما به میل جنسی مردان و زنان نگاه اشتباهی داریم و به جای مقایسه میل جنسی زنان با استانداردهای مردان، باید بر افزایش درک خود از عملکرد میل جنسی در زنان تمرکز کنیم.

زود انزالی: دلایل و روش های درمان

بررسی میل جنسی خود و علت کم یا زیاد بودن آن

اولین راه برای حل مشکل تفاوت در میل جنسی آن است که مشخص شود آیا مشکل سردمزاجی بیش‌ازحد زن است یا گرم‌مزاجی بیش‌ازحد مرد. چیزی تحت عنوان تعداد نرمال رابطه جنسی وجود ندارد، اما به‌طورکلی باید مشخص شود کدام‌یک از شما باید تغییری در میل جنسی خود به وجود آورد.

به‌عنوان یک زن چرا میل جنسی پایینی دارید؟

 • آیا به دلیل عدم رضایت از کیفیت رابطه جنسی است؟
 • آیا به دلیل خستگی میل جنسی پایین دارید؟
 • نسبت به خودتان حس خوبی ندارد؟ خودتان را جذاب نمی‌بینید؟
 • ارضا نمی‌شوید و این باعث سردمزاجی شما شده است؟
 • احساس خشم نسبت به همسرتان دارید؟
 • در دوره خاصی از تغییرات هورمونی قرار دارید؟

به‌عنوان یک مرد، دلیل میل جنسی بالای شما چیست؟

 • از رابطه جنسی به‌عنوان راهی برای تخلیه تنش خود استفاده می‌کنید؟
 • رابطه جنسی را تنها روش نزدیکی و صمیمیت با همسرتان می‌دانید؟
 • غذا و مواد محرک جنسی مصرف می‌کنید؟
 • فیلم‌های پورن تماشا می‌کنید؟
 • دچار اعتیاد جنسی هستید؟

مشخص دلیل این تفاوت می‌تواند تا حدی زیادی به یافتن راهکار کمک کند. کاهش میل جنسی به دلیل مشکلات و اختلافات زناشویی مستلزم حل آنها به‌وسیله زوج‌درمانی و مشاوره است. برای درمان سردمزاجی ناشی از تغییرات هورمونی در بدن زنان به مراجعه پزشکی یا صبوری برای گذشت این دوره (مانند دوره بارداری) چاره‌ساز است. میل جنسی زیاد مردان که ناشی از مصرف مواد غذایی محرک است را می‌توان با تغییر در سبک زندگی به میل جنسی زن نزدیک‌تر کرد.

در مورد دفعات رابطه جنسی حرف بزنید

اگر یک نفر دو بار در هفته رابطه جنسی بخواهد و دیگری تنها با یک‌بار راضی باشد، فاصله بین آنها زیاد است. میانگین آنها می‌شود چیزی در حدود چهار باید در ماه. اما میانگین اهمیتی ندارد. مهم عددی است که هر دو از آن راضی باشند و بتوانند با آن کنار بیایند.

در این شرایط لازم است زوج با یکدیگر در مورد فواصل رابطه جنسی حرف بزنند. هر یک باید بدانند که رابطه جنسی بخش مهمی از زندگی مشترک آنان است و رضایت دیگری در تداوم موفقیت‌آمیز زندگی اهمیت دارد. بنابراین، باید هر یک تلاش کنند به توافقی برسند که برای هر دو خوب باشد. به دور از قضاوت، سرزنش و انتقاد با همسرتان در این مورد صحبت کنید.

اگر عاملی مانند بیماری‌های جسمی، تغییرات هورمونی، اختلاف شدید بین زوج، اختلالات جنسی (مانند واژینیسموس)، خیانت، فاصله عاطفی و بی‌اعتمادی در میان نباشد، به‌راحتی می‌توانید با همسرتان در این مورد حرف بزنید و احتمالاً به توافقی در مورد فواصل مناسب برای رابطه جنسی برسید.

اگر هر شب رابطه داشته باشیم چه میشود؟

داشتن رابطه جنسی هر روز معمول نیست. در واقع، تنها حدود 4 درصد از جمعیت بالغ هر روز رابطه جنسی برقرار می کنند. اگر چنین وضعیتی دارید، احتمالا از خود می پرسید که این رویه چه ضرری ممکن است برایتان داشته باشد. تا زمانی که شما و همسرتان از نظر جنسی توافق دارید، برقراری رابطه جنسی در تمام روزهای هفته خطری محسوب نمی شود.

اما اگر با افراد مختلفی رابطه جنسی برقرار می کنید، ممکن است نسبت به افرادی که به طور مداوم درگیر رابطه جنسی نیستند، در معرض خطر بیشتری از نظر ابتلا به بیماری های مقاربتی باشید. ولی اگر فقط تکرر عمل جنسی با یک نفر مدنظر شماست، نه. رابطه جنسی یک فعالیت کاملا سالم و عادی است و در صورت تمایل می توانید هر روز آن را انجام دهید.

این را در نظر داشته باشید، اگر میل سی ری ناپذیری به رابطه جنسی دارید که بر زندگی روزمره شما تأثیر می گذارد، همسرتان از دفعات زیاد آن راضی نیست و باعث اختلال در کارکرد اجتماعی-فردی شما شده است، ممکن است منشا پزشکی-روانی داشته باشد و بهتر است با یک سکس تراپیست صحبت کنید.

روز خاصی را مشخص کنید

برنامه‌ریزی برای رابطه جنسی چندان هیجان‌انگیز نیست. اما زمانی که مشکل میل جنسی زیاد مردان و ناتوانی زنان در پاسخگویی وجود دارد، می‌تواند راهگشا باشد. تعیین یک فاصله زمانی مشخص به مردی که میل جنسی زیادی دارد این نوید را می‌دهد که بدون مشکل و نه شنیدن این رابطه انجام می‌شود و زن نیز فرصت آن را دارد که خود را برای آن آماده کند. به‌علاوه، هر یک فرصت و شرایط کافی دارند که دیگری را به سطح مناسب از تحریک برسانند.

انجام کارهایی مانند عشق‌بازی، بوسیدن، و دیگر رفتارهای جنسی باعث شعله‌ور شدن میل جنسی می‌شود.

روز قرار جنسی سررسیده است و من حوصله ندارم

معمولاً زنانی که همسری با میل جنسی زیاد دارند دچار این مشکل می‌شوند. به‌طورکلی، تعیین روزهای خاص باید مشکل تفاوت در میل جنسی زوج را حل کند. تعیین این روز باعث می‌شود که زنی که میل جنسی پایین‌تری دارد به لحاظ روانی آماده رابطه جنسی شود. اما اگر با گذشت زمان، باز هم مشکل شما حل نشد، شاید باید دوباره در مورد فواصل رابطه جنسی توافق کنید.

چه زمانی میل و انرژی بیشتری دارید؟

وقتی خسته و بی‌حوصله باشید، رابطه جنسی آخرین چیزی است که می‌خواهید. برای ایجاد توازن بین میل جنسی زیاد مردان و بی‌میلی زنان باید زمان خوب را پیدا کرد. آیا صبح‌ها انرژی بیشتری دارید؟ وقتی بچه‌ها مدرسه هستند، برای شما زمان بهتری است؟ روزهای تعطیل بیشتر حوصله دارید؟ وقتی در امور خانه و کار بیرون از خانه به شما کمک می‌شود، بیشتر توان جنسی دارید؟ این مسئله باید مشخص شود و بر اساس آن زمان برقراری رابطه تعیین شود. این باعث می‌شود که مرد به نیازش پاسخ داده شود و زن نیز میل جنسی بیشتری را تجربه کند.

چطور تحریک جنسی را کنترل کنیم ؟

مدیریت تمایلات جنسی جنبه مهمی از حفظ رویکرد سالم و متعادل نسبت به تمایلات جنسی است. اگر احساس می کنید تحریک جنسی شما بیش از حد و نامناسب است، نسبت به تمایلات، محرک ها و الگوهای جنسی‌تان خودآگاهی داشته باشید. توجه کنید که چه چیزی شما را برانگیخته می کند و چطور به آن پاسخ می دهید. درک خواسته هایتان می تواند به شما کمک کند تا تصمیمات آگاهانه بگیرید و میل جنسی‌تان را به شیوه ای سالم هدایت کنید. همچنین، در مورد خواسته ها، مرزها و انتظاراتتان با همسرتان صحبت کنید. ارتباط موثر به درک متقابل، رضایت و کشف علایق مشترک کمک می کند و می تواند منجر به تجربه جنسی رضایت بخش تر شود. از سوی دیگر، برای انرژی جنسی خود راه های سالم و غیرجنسی پیدا کنید.

در فعالیت های بدنی، فعالیت های خلاقانه یا سرگرمی هایی شرکت کنید که به شما این امکان را می دهد که انرژی خود را به روش های سازنده تخلیه کنید. ورزش منظم، مدیتیشن یا تمرین‌های تمرکز حواس نیز می‌تواند به مدیریت تحریک جنسی کمک کند. همچنین، صمیمیت عاطفی و ارتباط با شریک زندگی خود را در اولویت قرار دهید.

با تمرکز بر ایجاد و پرورش پیوندهای عاطفی، می توانید رابطه‌تان را تقویت کنید و احساس رضایت عمیق تری ایجاد کنید. صمیمیت می تواند به تحقق جنبه های عاطفی تمایلات جنسی کمک کند. توجه به این نکته مهم است که مدیریت تحریک جنسی امری شخصی است و آنچه برای یک نفر موثر است ممکن است برای دیگری کارساز نباشد.

شروع رابطه جنسی را تغییر دهید

سردمزاجی زن می‌تواند به دلیل عملکرد نامناسب مرد باشد. اگر این‌طور است این موضوع را با همسرتان در میان بگذارید. شما باید نیازهای خود را با همسرتان در میان بگذارید، درست همان‌طور که او از شما طلب می‌کند. چطور تحریک می‌شود؟ دوست دارید رابطه جنسی چطور شروع شود؟ در چه پوزیشنی تحریک می‌شوید؟ در چه پوزیشنی ارضا می‌شوید؟ آیا نیاز به معاشقه بیشتری دارید؟

شما باید بیشتر در مورد نیازهایتان با همسرتان حرف بزنید. او نمی‌تواند حدس بزند. حرف زدن و تبادل‌نظر بهترین راه برای رسیدن به توافق جنسی است. لمس کردن نقش مهمی در شروع رابطه جنسی دارد و ارتباط و صمیمیتی را که زن و مرد به آن نیاز دارند، ایجاد می‌کند. بوسه، نگاه کردن به چشم‌ها، پیش نوازی یا حتی ارسال پیام‌های جنسی ساعت‌ها قبل از شروع رابطه جنسی می‌تواند میل جنسی زن را افزایش دهد.

خرید یک لباس‌خواب زیبا، دراز کشیدن کنار یکدیگر و تماشای یک فیلم عاشقانه، و استفاده از عطر و رعایت بهداشت می‌تواند میل جنسی را در شما افزایش دهد.

برنامه را به هم نزنید

هر دوی شما باید به برنامه توافق شده متعهد باشید. میل جنسی زیاد مردان نباید باعث شود که آنان بیش از آنچه با همسر توافق کرده‌اند، او را وادار به رابطه جنسی کنند و زنان نیز نباید بدون علت مشخص این روز را کنسل کنند.

میل جنسی مردان

با یک سکس‌تراپ حرف بزنید

سکس‌تراپی به افراد و زوجین کمک می‌کند که عوامل مؤثر در رضایت جنسی و رابطه خود را کشف کنند و بر چالش‌های جسمی و عاطفی ناشی از مشکلات و اختلالات جنسی فائق آیند. از این رو، این روش درمانی می‌تواند بسیاری از مشکلات زناشویی و مسائل مربوط به رابطه جنسی (میل بالا یا پایین) را برطرف کند و حتی از رسیدن ازدواج به مرحله طلاق جلوگیری کند

معمولاً زوج به دلیل خشم، ناامیدی، آسیب، اتهام زنی، اجتناب و دعواهای مداوم نمی‌توانند بر سر موضوع مهمی مانند رابطه جنسی حرف بزنند و درهای توافق را می‌بندد. یک مشاور جنسی نه تنها به شما در یافتن راهکارهای حل مشکلات جنسی کمک می‌کند، بلکه مهارت‌هایی را به شما می‌آموزد که با کمک آنها می‌تواند بر چالش‌های زندگی مشترک نیز غلبه کنید.

سخنی از سیمیاروم

در این مطلب به بررسی میل جنسی زیاد مردان پرداختیم. میل جنسی زیاد به شرایط گفته می‌شود که خواسته‌ها و امیال جنسی دارای تأثیر منفی زیاد بر روی زندگی فرد بوده و زندگی شخصی او و افراد در اطراف او را تحت تأثیر قرار دهد، به‌نحوی‌که تفاوت در میل جنسی زوج باعث اختلاف آنان شود.

تشخیص میل جنسی بالا در مردان چندان ساده نیست چرا که میل جنسی نرمال بیشتر مردان، بسیار قوی است. اما اگر فردی به شکل قابل‌توجهی احساس پریشانی می‌کند، خودش احساس می‌کند زمان زیادی از روز را به امور جنسی اشتغال دارد، همسرش از فواصل رابطه جنسی راضی نیست و این امر موجب اختلال در زندگی شخصی و عاطفی وی شده است، می‌توان از آن به میل جنسی زیاد و بیش‌فعال یاد کرد.

میل جنسی زیاد می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد، از جمله وجود یک فاکتور فیزیکی مانند عدم تعادل هورمونی یا آنومالی‌هایی در مغز تا وجود اختلالات وسواسی، اختلال خلقی، مصرف برخی داروها، الکل و برخی از مواد مخدر و علل دیگر.

اگر میل جنسی فرد به حدی باشد که باعث اختلال در زندگی فردی، عاطفی و اجتماعی وی شده باشد، باید تحت درمان قرار گیرد. درمان می‌تواند به صورت درمان‌های خانگی، تکنیک‌های زوجی، روان‌درمانی، سکس تراپی یا دارودرمانی باشد.

امیدواریم که به بسیاری از سؤالات و ابهامات شما در مورد میل جنسی زیاد مردان پاسخ داده باشیم. چنانچه سؤال یا ابهامی برای شما باقی مانده است، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: healthline

3.4/5 - (32 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Javan ziba

سلام من یک پسر 30 ساله هستم و از 15سالگی به خود ارضایی افتادم و هر روز بیشتر هات ترشدم تا 5سال پیش که ازدواج داشتم و مدت شش ماه زندگی داشتم که در این شش ماه حتی یک بار خود ارضایی نداشتم و نیاز هر دوی ما کاملا رفع میشد و بعد از شش ماه به مشکلی برخوردیم (غیر جنسی)و طلاق گرفتیم و بعد از ان دوباره شروع شد خود ارضایی بنده با اینکه به لطف خدا تحصیل کرده و خوشتیپ و زیبا هستم و میتوانم راحت ازدواج موقت و دائم زنان زیبا داشته باشم ولی این کار زشت رو نمیتوانم ترک کنم و خسته ام کرده طوری نیاز جنسی دارم که اگر هرشب سکس نداشته باشم باید این کار رو انجام بدم خیلی کارها کردم نماز اول وقت نماز شب زیارت معصومین ع روزه عهد با خدا ولی فایده ای نداشته هر روز ولع جنسیم بیشتر میشود به گونه ای که هنگام خواب پایم را از نیاز به زمین میکوبم و لباسهایم را توی تنم پاره میکنم خسته شدم از شهوت زیاد چه کار کنم بدنم از خود ارضایی زیاد دارد آسیب میبیند وچشمان زیبایم کم سوی شدیدپیدا کرده حتی اگر چند روزی بدون غذا و آب در جایی حبس باشم باز نیاز جنسی من رو رها نمیکند و باید ارضا بشم به هیچ وجه دوست ندارم این کار رو و روز شبم شده فکر سکس و شهوت و ولع شدید پیدا کردم دوست دارم با تمام زنان زیبای شهر سکس داشته باشم و هر روز ولعم بیشتر میشود و اگر دسترسی نداشته باشم به سکس ده بار در یک زمان باید خود ارضایی کنم انقدر که دیگر آب منی از من خارج نشود برای رضای خدا من رو راهنمایی کنید دنیا واخرتم در حال تباه شدن هست متشکر وسپاس

ر.ن

من اتفاقا وقتی غذاهایی می خورم که میوه سبزی و ترشی اون زیاد هست میلم بیشتر میشه غذاهایی که تستوسترون را می بره بالا میلم را کم می کنه