16 مرداد 1401
تنوع طلبی در مردان

تنوع طلبی در مردان و اشک های بی پایان زنان

2.4/5 - (18 امتیاز)

یکی از سخت ترین روابط عاشقانه، رابطه ای است که در آن مرد، یک هوسباز بالفطره یا به عبارتی زن‌باره است. تنوع طلبی در مردان شامل برقراری رابطه با زنان متعدد، چه به صورت عاطفی یا جنسی، می شود در حالی که یک رابطه مهم دیگر مانند ازدواج را نیز در زندگی خود دارند.

زنی که با چنین مردی ازدواج می کند، دچار آزارهای عاطفی شدید و طولانی مدت می شود که به احساس مورد خیانت واقع شدن، طرد و شرمساری می انجامد.

با این حال، هستند زنانی که با وجود علائم و حتی اعتراف همسر، حاضر به قبول این واقعیت نیستند. این بدان دلیل است که برای پذیرش این مشکل در همسرشان باید قبول کنند که در ازدواجشان شکست خورده اند و این شاید تنها چیزی باشد که آن زن دارد.

مردان هوس باز معمولا جذاب هستند، هم در شخصیت و هم در ظاهر. او از جذابیت های خود برای برقراری ارتباط با زنان استفاده می کند و توجه و تحسین آنها را جلب می کند.

اگر احساس می کنید، همسرتان دلبری های خود را تنها در زمان حضور زنان استفاده می کند و تمام تلاشش را می کند تا آنها را تحت تاثیر قرار دهد، بهتر است مراقب باشید.

عجیب تر آنکه، مردان تنوع طلب شاید خود باخبر نباشند که با اعمال و رفتارشان به شدت همسرشان را آزار می دهند. برخی دیگر نیز با سوءاستفاده از برخی موضوعات مانند شرعی بودن چند همسری، فطری بودن تنوع طلبی در مردان و مواردی از این قبیل رفتارهای بیمارگونه خود را توجیه می کنند.

دسته دیگری از مردان نیز وجود زنان متعدد در زندگی شان را به جذابیت و محبوبیت خود ارتباط می دهند و خود را در آن دخیل نمی دانند.

مرد هوسباز با خائن متفاوت است:

لازم است که بین یک مرد زن‌باره و مرد خائن تفاوت قائل شویم.

مرد هوس باز یا زن‌باره به کسی گفته می شود که الگوی مداومی از خیانت را تکرار می کند. چنین فردی صرفا به داشتن روابط متعدد علاقه مند است و داشتن یک رابطه معنی دار و پایدار برای او اهمیت ندارد. این در حالی است که مرد خائن ممکن است با یک زن دیگر وارد رابطه شود و با او تا آخر عمر ادامه دهد.

هر چند هیچ یک مورد تایید نیست، اما نباید از فاکتورهای تکراری بودن، سوءاستفاده کردن، و بیمارگونه بودن رفتارهای یک مرد هوسباز غافل بود.

 

| مطالعه مقاله “رابطه جنسی از نگاه مردان” حتما بهتون پیشنهاد میشه |

یک مرد تنوع طلب سوءاستفاده گر است:

چنین مردی از روش های مختلف برای جلب زنان با نیازهای مختلف استفاده می کند. برای زنی با غریضه قوی، یک مرد زن‌باره، آسیب پذیر و کودک به نظر می رسد.

مطالب مرتبط
پشیمانی از ازدواج و تردید برای ادامه یا ختم زندگی مشترک

شاید برای جذب یک زن جوان و جذاب از هدیه های ریز و درشت استفاده کند.

اگر می خواهد زنی جدی و بالغ را به خود جلب کند، رو به شوخی های سرگرم کننده می آورد و به او نشان می دهد که می تواند چه اوقات خوبی را با او داشته باشد.

نکته اینجاست که ماهیت تنوع طلبی در مردان باعث می شود که سعی کنند از نیازها و احساسات مختلف زنان استفاده کنند تا آنها را وارد رابطه کنند.

یک مرد تنوع طلب دروغگوی ماهری است:

دروغگویی اصل مهم انجام اعمال غیراخلاقی است و به همین دلیل مردی که هوسباز باشد باید برای پوشاندن ردپا و دوام زندگی دوگانه اش دائما دروغ بگوید.

تنوع طلبی در مردان باعث ایجاد حس عدم امنیت در آنان می شود. به خاطر تمام جذابیت های ظاهری و اعتماد به نفس به ظاهر بالا، این فرد عمیقا احساس ناامنی می کند.

شاید حتی خود نیز به خاطر ناتوانی در حفظ یک رابطه و داشتن روابط متعدد ناراضی باشد.

اما به دلیل عزت نفس و اعتماد به نفس پایین، هر چقدر هم که از سوی زنان تاییدیه و عشق دریافت کند باز هم بیشتر نیاز دارد.

هیچ وقت زنان کافی نیستند و هیچ وقت داشتن رابطه برای او کفایت نمی کند.

تنوع طلبی در مردان

حل مشکل تنوع طلبی در مردان:

اگر با یک مرد تنوع طلب ازدواج کرده اید، چند راه برای حل مشکلتان وجود دارد.

با او حرف بزنید:

اگر همسرتان به تازگی رو به معاشرت افراطی با زنان آورده است، شاید بتوانید با حرف زدن او را متوجه اشتباهش بکنید. وقتی هر دو در آرامش هستید، با همسرتان حرف بزنید. او را سرزنش نکنید و او را به چشم چرانی متهم نکنید. با او با آرامش حرف بزنید و به او نشان دهید که رفتارهایش شما را ناراحت می کند.

به او بگویید که دوستش دارید، اما نمی توانید وجود زنان دیگر را در زندگیش تحمل کنید.

به او کمک کنید خودش را باور کند:

تنوع طلبی در مردان تا حد زیادی به خاطر جبران ناامنی های عمیق روحی و خلاهای روانی است.

به دنبال راهی باشید تا او را از ارزش هایش مطمئن کنید. به او کمک کنید توانایی هایش را به شکل مثبت در مسیری نشان دهد که توجه مثبت جلب کند.

اگر او ببیند که می تواند به جز جذابیت های جنسی، به خاطر چیز دیگری نیز مورد توجه قرار گیرد، رفتارهایش را کنار می گذارد.

به او اجازه ندهید که بهانه ای پیدا کند:

اگر همسرتان به تنوع طلبی عادت کرده باشد، نتیجه دادن تلاش های شما برای تغییر دادن او بعید به نظر می رسد. اجازه ندهید که او شما را به دام انکارها، دلایل و بهانه هایش بیاندازد تا رفتار هایش را توجیه کند. و مهمتر از همه، به یاد داشته باشید که هیچ یک از اینها تقصیر شما نیست.

افرادی که از هر نوع اعتیادی رنج می برند، معمولاً در انداختن تقصیر به گردن دیگران بسیار ماهر هستند.

مطالب مرتبط
حفظ شادابی زندگی مشترک با وجود فرزند نوجوان

مطمئن باشید که تنوع طلبی در مردان به هیج وجه ارتباطی با زنانگی همسر آنها ندارد.

شاید برخی از مردان به دلیل ضعف های شخصیتی همسر خود خیانت کنند (هر چند باز هم قابل توجیه نیست)، اما همان طور که در بالا تفاوت آن را با تنوع طلبی توضیح دادیم، زنبارگی و هوسبازی مرد به هیچ وجه تقصیر همسر او نیست.

به دنبال کمک باشید:

اگر همسرتان بیش از حد در الگوهای رفتاری تنوع طلبی غرق شده است، می توانید از یک مشاور کمک بگیرید. مشاوران و روانشناسان معتقدند که تنوع طلبی در مردان و داشتن روابط عاطفی متعدد نوعی اعتیاد است که به درمان نیاز دارد.

تنها کسی که می تواند به یک مرد تنوع طلب کمک کند، خودش است. او باید خودش به این نتیجه برسد که رفتارهایش را تغییر دهد.

روانشناسان انواع اعتیاد را با کمک رفتاردرمانی شناختی، همراه با مشاوره اعتیاد درمان می کنند.

آیا باید او را ترک کنید؟

تصمیم در مورد جدایی از یک همسر هوسباز بر عهده شماست. اگر سالها سوءاستفاده عاطفی را متحمل شده اید و احساس می کنید به صورت مجرد یا در کنار یک همسر متعهدتر خوشحال تر خواهید بود، شاید بهترین گزینه طلاق باشد.

تنوع طلبی در مردان

اما اگر می خواهید به ازدواجتان یک شانس دوباره دهید، بهترین کار دریافت مشاوره زوج درمانی و مشاوره فردی آنلاین برای همسرتان است.

ممکن است اصلاح تنوع طلبی در مردان غیرممکن به نظر برسد. اما با آگاهی، زمان و تعهد کاملا قابل حل است.

سخنی با مردان:

چرا تنوع طلبی در مردان پسندیده نیست؟

احتمالا شما هم این کلیشه را شنیده اید که مردان به طور فطری نمی توانند با یک زن زندگی کنند و تک همسری در ذات آنها نیست.

این مسئله شاید تا حدی درست باشد، اما با توجه به مشکلاتی که برای روحیه، سلامت روان، زندگی شخصی و اجتماعی فرد در جامعه امروز به وجود می آورد، می توان گفت که دیگر مصداق ندارد.

میل جنسی درست همانند میل به مواد غذایی است. هر دو آنها دارای کارکرد و مکانیسم مشابهی در مغز هستند.

به این مثال دقت کنید:

تصور کنید شما به مواد غذایی مختلفی میل دارید. اما به دلیل وجود بیماری و عوارض جسمی باید از برخی از آنها پرهیز کنید. برای مثال، به دلیل مشکل دیابت یا چاقی، با وجود میل و هوس شدید از مصرف شیرینی خودداری می کنید.

تنوع طلبی نیز به همین ترتیب است. تا زمانی که به آن پر و بال ندهید و افسار آن را در دست داشته باشید، نمی تواند بر شما غلبه کند.

داشتن زن های متعدد در زندگی شما را با مشکلات و تنش های زیادی رو به رو می کند که خودتان هم می دانید و نیازی به تکرار نیست.

پس درست مانند پرهیز از شیرینی ها به خاطر مشکل دیابت و ترس از عوارض جسمی، باید از داشتن روابط متعدد عاطفی نیز به خاطر حفظ آرامش روحی و پرهیز از بروز مشکلات جدی در زندگی پرهیز کنید.

منبع:

futurescopes

[block id=”khanevade”]

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مژگان

من کاملا حرف شما رو تایید میکنم من 34 سالمه و19 ساله ک ازدواج کردم اما دقیقا همه عادت هایی ک در متن بالا اشاره شده رو داره و هر کاری میکنم نمیتونه از این کارهاش دست برداره و مشکل بزرگی در رندگیم شده اما من سه تا دختر دارم و بخاطر دخترام این وضع رو دارم تحمل میکنم