20 فروردین 1403
اولین رابطه جنسی

اولین رابطه جنسی و 10 راهکار برای داشتن رابطه ای لذت بخش


خانه » سلامت جنسی » اولین رابطه جنسی و 10 راهکار برای داشتن رابطه ای لذت بخش

در مورد اولین رابطه جنسی سوءتفاهمات زیادی وجود دارد. هر چند مقداری ناراحتی و درد طبیعی است. اما این طور نیست که اصلا نتوانید خاطره خوبی برای اولین تجربه خود بسازید. در این مطلب سعی می کنیم مسائل مربوط به آن را بررسی کنیم.

اولین رابطه جنسی هر کس متفاوت است:

به یاد داشته باشید که بکارت هر کس متفاوت است. بسیاری از افراد فکر می کنند که دخول با خونریزی همراه است. یا تصور می کنند که تحریک زن یا مرد صرفا با دخول به دست می آید.

| مطالعه مطلب “همه چیز درباره رابطه جنسی” به شما پیشنهاد می شود |

از آنجا که تعریف هر کس از سکس متفاوت است، باید به دنبال راهی برای ایجاد تجربه ای لذت بخش برای هر دو نفر این رابطه بود.

توصیه هایی برای اولین رابطه جنسی:

برای داشتن تجربه ای خاطره انگیز به نکات زیر توجه کنید:

آناتومی بدن خود را بشناسید:

این به شما کمک می کند که بدانید چطور تحریک شوید، نقاط حساس بدنتان کجاست، از چه پوزیشنی ممکن است بیشتر لذت ببرید و خجالتتان کمتر شود. خودارضایی، لمس بدن، کمک گرفتن از آیینه و مطالعه از روش های آشنایی با آناتومی بدن است.

با همسرتان در مورد نگرانی هایتان حرف بزنید:

برقراری رابطه جنسی برای اولین بار برای اکثر افراد استرس زاست. هر چقدر هم از رابطه خود مطمئن باشید، تجربه رابطه جنسی سخت و همراه با نگرانی است. اگر چیزی شما را نگران کرده است، می ترسید یا نیاز به زمان دارید، در این مورد با همسرتان حرف بزنید.

اولین رابطه جنسی بعد از عروسی برای بسیاری از زوجین سخت است. استرس و نگرانی حاصل از برگزاری مراسم و خستگی ناشی از آن باعث می شود که این تجربه خسته کننده تر باشد.

اگر از این نظر مشکل دارید، با همسرتان حرف بزنید تا آن را به زمان دیگری موکول کنید.

انتظارات معقولی از عملکرد خود و ارگاسم داشته باشید:

نباید انتظار داشته باشید که ساعت ها بتوانید رابطه جنسی برقرار کنید و سوپرمن باشید. بسیار طبیعی است که اولین رابطه جنسی زیاد طول نکشد یا از طرف دیگر اصلا ارگاسمی در آن رخ ندهد.

برای رسیدن به اوج لذت جنسی به خود و همسرتان فشار وارد نکنید. رابطه جنسی شما می تواند با گذشت زمان بهتر شود و تکنیک های بهتری را یاد بگیرید. این درست مثل رانندگی یا آشپزی است. همه در روزهای اول شاهکار نیستند.

در بسیاری از موارد، داشتن انتظار معقول نسبت به عملکرد خود در رابطه جنسی باعث می شود شرایط حتی فراتر از انتظارتان باشد و همه چیز بهتر پیش برود.

| مطالعه مطلب “ارضا شدن زنان” به شما پیشنهاد می شود |

اولین رابطه جنسی

آرام عمل کنید:

اولین رابطه جنسی خیلی هیجان انگیز است، اما اگر می خواهید خاطره انگیز هم باشد عجله نکنید. رابطه جنسی مسابقه نیست که برای رسیدن به خط پایان عجله داشته باشید.

تفاوت در میل جنسی زوج و تأثیر آن در روابط زناشویی

در ابتدا با حرکات آرام و ملایم شروع کنید و بعد اگر هر دو مایل بودید سرعتتان را بیشتر کنید. آرام بودن حرکات باعث تمرکز بیشتر و لذت بردن از تمام حس و تجربه می شود.

برای معاشقه زمان صرف کنید:

معاشقه و پیش نوازی روش خوبی برای آرام کردن ذهن، افزایش آگاهی بدن و لذت جنسی است. همچنین، باعث خیس شدن آلت جنسی زن و نعوذ بهتر در مرد می شود. پیش نوازی می تواند:

  • بوسه و آغوش
  • حرف زدن در مورد مسائل جنسی
  • لمس بدن
  • لمس آلت جنسی
  • ماساژ دادن

و روش های دیگر باشد.

از لوبریکانت استفاده کنید:

وقتی برای اولین رابطه جنسی آماده می شوید، نگرانی و اضطراب می تواند باعث خشک شدن آلت تناسلی زن شود که دخول را دردناک تر می کند. اگر رابطه جنسی شما قرار است به دخول ختم شود، استفاده از لوبریکانت مفید است و کار را ساده تر و بدون درد می کند.

پوزیشن های مختلف را امتحان کنید:

اگر یک پوزیشن برای شما دردناک است، یکی دیگر را امتحان کنید. پوزیشن های ساده تر را برای اولین رابطه جنسی انتخاب کنید که شامل مرد روی زن یا زن روی مرد می شود. شاید دوست دارید برای خاطره ساز بودن، پوزیشن های آکروباتیک و حرفه ای را امتحان کنید، اما این کار احتمال درد و ناراحتی را بیشتر می کند.

سعی کنید همه چیز را ساده و عاشقانه نگه دارید.

حرف بزنید:

شما بازیگر فیلم های صامت نیستید که هرگز حرف نزنید. از همسرتان بپرسید که آیا لذت می برد؟ کدام وضعیت برای او راحت تر است؟

گاهی دست نگه دارید، استراحت کنید یا پوزیشن خود را عوض کنید.

جلوی دخالت دیگران را بگیرید:

خوشبختانه رسم دستمال خونی در بسیاری از نقاط کشور از بین رفته است، اما هنوز هم به صورت موردی در برخی جاها و بین برخی از خانواده ها رایج است. در این رسم، عده ای از اقوام پشت در اتاق زوج منتظر می مانند تا با رویت دستمالی خونی باکره بودن زن و قدرت جنسی مرد را تایید کنند.

به یاد داشته باشید که رابطه جنسی حریم خصوصی شماست و ورود به این مسئله می تواند پایه گذار دیگر دخالت ها در زندگی شما باشد.

قبل از عروسی برای همه روشن کنید که نمی خواهید کسی در این مورد دخالت کند و پشت در اتاق شما بماند.

تنها بودن فشار روانی را از روی شما و همسرتان برمی دارد و تجربه بهتری برایتان رقم می زند.

برای رفع ترس از مشاور جنسی کمک بگیرید:

اگر از رابطه جنسی می ترسید، دچار واژینیسموس یا اختلال نعوذ هستید یا مهارت های برقراری یک ارتباط جنسی خود را نمی دانید از یک مشاور جنسی کمک بگیرید. در جلسات سکس تراپی، هیچ خبری از تماس جنسی، لخت شدن و لمس نامناسب نیست. جلسات می تواند به صورت فردی یا زوج تشکیل شود.

| مطالعه مطلب “واژینیسموس چیست و چطور درمان می شود؟” به شما پیشنهاد می شود |

سخن آخر:

اولین رابطه جنسی لزوما نباید همراه با درد و خونریزی زیاد باشد. وقتی بهترین تکنیک ها را انتخاب کنید، درد و ناراحتی نیز کمتر می شود و می تواند رابطه لذت بخش تری را تجربه کنید.

3.2/5 - (31 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها